Lucian Goian încheie anul în forță. Fundașul a marcat primul gol pentru indienii de la Mumbay City
29.12.2017, 17:26Lui Lucian Goian îi merge de minune în India. Fundașul de 34 de ani a marcat primul gol pentru Mumbai City. A fost pe fază la penalty-ul ratat de colegul său, Emana, și a deschis scorul în minutul 12 al meciului cu ultima clasată, Delhi Dynamos, încheiat cu scorul de 4-0.
Fotbal International Fotbal: Ungaria - Finlanda, vineri, 20:45, DGS 1
Fotbal: Azerbaidjan - Malta, vineri, 21:00, DGS 2
Românul, care a fost titular în toate cele opt etape de până acum, se află la a doua aventură în prima ligă indiană, după ce a jucat 16 meciuri și a dat un gol la aceeași echipă și în 2016.
Cele mai bune momente ale lui Goian la primul lui sezon pentru Mumbai City.
Goian, care a ajuns la Mumbai City în această vară, când a semnat pe doi ani, se afă la al treilea campionat exotic, după ce a mai evoluat în China (Tianjin Teda și Beijing Baxy) și în Australia (Perth Glory).
În România, Goian a jucat la
Foresta Suceava
FC Onești
Ceahlăul
Dinamo
Astra
FC Brașov
CFR Cluj
Etichete: goian gol , goian mumbai , lucian goian marcat
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Președinta SOS România, eurodeputata Diana Șoșoacă, i-a transmis lui Vladimir Putin, la Forumul de...