keseru1-1

Video Keşeru, gol pentru Ludogorets! După ce a ameninţat că pleacă, românul a fost titular şi s-a dovedit decisiv

Video Șumudică și Săpunaru, criză de nervi în Turcia. Adebayor a marcat după ce a preluat cu mâna

sumi1

Şumudică a desfiinţat arbitrajul, după egalul cu Istanbul Bașakșehir! Mesaj pentru "actorul onest" Adebayor

sumudica adebayor

27.11.2017, 19:58

Kayserispor - Istanbul Bașakșehir 1-1. Marius Șumudică și-a ieșit din minți în timpul meciului dintre Kayserispor și Istanbul Bașakșehir. Antrenorul român a fost calmat cu greu, după ce echipa sa a fost egalată înainte de pauză, în urma unei faze la care Emmanuel Adebayor a preluat cu mâna, înainte de a trimite mingea în poartă.

Nu doar Șumudică a fost cel care a explodat, ci și jucătorii săi, printre care și Cristi Săpunaru. Fundașul român a scăpat însă de avertisment. Doar Tiago Lopes, fost jucător la CFR Cluj, și Deniz Turuc au primit cartonașul galben.

Înaintea golului marcat de Adebayor, în minutul 38, Umut Bulut a deschis scorul pentru Kayserispor, în minutul 9, după ce a împins în poarta goală mingea venită de la Deniz Turuc.

Dintre românii din lotul lui Șumudică, doar Săpunaru este titular. În poartă a fost preferat Muammer Yildirim, în locul lui Silviu Lung, cel rămas pe bancă.

Partida dintre Kayserispor și Istanbul Bașakșehir, echipa care a câștigat cu 5-1 în fața celor de la Galatasaray, în urmă cu o etapă, s-a încheiat cu scorul de 1-1, iar cele două echipe rămân despărțite de patru puncte. Formația din Capitală ocupă locul al doilea, în timp ce cea a lui Șumudică, e pe locul al cincilea.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Sunt parlamentari care nu au reţinut decât termenii de mahala din aşa zisele dezvăluiri făcute de...

Șumudică a reacționat după înfrângerea cu Antalya: "Nu poți să joci așa dacă vrei să ajungi în Europa League"

sumudica

Studiu: Două pahare de vin sau bere pe zi sunt mai sănătoase decât sportul

Video Şumi, în corzi. Învins printr-un gol în minutul 88, chiar după ce başkanul a impus alt obiectiv