sumudica

Video Șumudică, ești bine? Gardul i-a pus probleme antrenorului român. Imagini amuzante

Victorie clară pentru Reghe în fața deţinătoarea titlului din EAU! S-a apropiat la două puncte de lider

De Amorim

Video ”Botezul” lui De Amorim! Aplaudat la scenă deschisă de colegi

reghe

08.01.2018, 19:49
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Formula 1: Marele Premiu de la Monte Carlo se va desfăşura duminică, de la ora 16:00, în direct pe Digi Sport 1

Al Wahda, formația antrenată de Laurenţiu Reghecampf, s-a decurcat de minune în derby-ul programat luni seară pe terenul celor de la Al-Jazira. Formația tehnicianului român s-a impus cu scorul de 4-2.

Al Wahda s-a descurcat de minune în confruntarea cu deţinătoarea titlului din Emiratele Arabe Unite. Formația lui Laurențiu Reghecampf a înscris pe final de primă repriză, la execuția lui Tagliabue. Imediat după reluare, același Tagliabue a majorat diferența, pentru ca tot el să reușească hattrick-ul în minutul 71. Pe final, echipa tehnicianului român s-a distanțat pe tabelă și mai mult prin golul marcat de Al Akberi, angajat perfect de Rim Chang-Woo. Finalul partidei le-a aparținut însă celor de la Al-Jazira. Al Attas Ahmed a înscris primul gol al gazdelor în minutul 89, pentru ca Romarinho să stabilească scorul final, 2-4, în minutul 90+3.

Cu cele trei puncte dobândite, Al Wahda își păstrează locul trei în clasament , dar se apropie la două lungimi de Al Wasl, respectiv Al-Ain, care au fiecare câte 25 de puncte acumulate.

Laurenţiu Reghecampf, 42 de ani, a semnat cu Al Wahda în vară un contract pe doi ani, dar după şase luni şefii echipei i-au oferit o nouă înțelegere valabilă până în anul 2020.

NEWS ALERT: Ilie Năstase a fost încătușat și dus la Poliție!

Video FCSB îşi cheamă suporterii la "finala campionatului". Mesajul roş-albaştrilor, înaintea meciului cu CFR

mesaj fcsb cfr

Ghinion pentru Reghecampf. Echipa sa a ratat la penalty-uri calificarea în finala Cupei Președintelui

WhatsApp Image 2018-03-29 at 22.42.47 (2)

VIDEO. Minoră agresată sexual în scara blocului. Imaginile surprinse de camerele de supraveghere

Presa din Franta, despre 'ultimul proiect nebun' al lui Gigi Becali

Reghecampf a pierdut titlul în Emirate, după ultima înfrângere

Reghe Al Wahda conferinta

Reghecampf, încă o înfrângere în Liga Campionilor Asiei. Bilanț dezastruos pentru echipa lui

laurentiu reghecampf

Video Steaua - Rapid 1-3. Victorie clară pentru giuleșteni, care devin principalii favoriți la promovarea în Liga 3