50.000.000€ pentru un star de la Real Madrid! ”Galacticii” au luat decizia
articol scris de Digi Sport28.12.2025, 12:14
Franco Mastantuono (18 ani) a ajuns la Real Madrid în această vară, atunci când a fost transferat de la River Plate în schimbul a 45 de milioane de euro.
La Liga SuperLiga: Farul - Dinamo, miercuri, 20:30, DGS 1
SuperLiga: UTA Arad - CFR Cluj, miercuri, 18:00, DGS 1
Atacantul de bandă dreapta a primit până acum un total de 756 de minute din partea lui Xabi Alonso, de-a lungul a 14 meciuri, dar nu i se pare suficient.
Napoli, gata să ofere 50.000.000€ pentru Franco Mastantuono! Real Madrid nici nu vrea să audă
Concret, Franco Mastantuono a cerut să plece de la Real Madrid sub formă de împrumut, iar prima ofertă e gata să ajungă pe adresa clubului.
Potrivit jurnalistului Ekrem Konur, Napoli e pregătită să înceapă negocierile cu ”Galacticii” pentru transferul tânărului argentinian.
Campioana Italiei și-ar dori să-l împrumute pe Franco Mastantuono până la finalul sezonului, iar mai apoi să plătească 50 de milioane de euro pentru un transfer definitiv.
Totuși, sursa citată susține că Real Madrid nu se gândește să renunțe la fotbalistul argentinian și astfel e gata să refuze orice ofertă va sosi pe numele acestuia.
- 50 de milioane de euro este cota de piață a lui Franco Mastantuono, potrivit transfermarkt.com
- un gol și o pasă decisivă a reușit Mastantuono pentru Real Madrid
Franco Mastantuono a recunoscut că Lamine Yamal este mai bun decât el
Faptul că Mastantuono e de aceeași vârstă cu Yamal și ambii joacă pe același post, dar la cele două mari rivale din Spania, a stârnit inevitabil comparații între cei doi.
Recent, fotbalistul care joacă și pentru naționala mare a Argentinei a fost întrebat direct dacă se consideră mai bun decât noul său rival.
"Lamine e mai bun. Chiar e la un nivel incredibil. E și într-o formă de necrezut. Eu de-abia am ajuns la Real Madrid, încă mă adaptez și sper că va dura cât mai puțin", a spus Mastantuono, citat de Foot Mercato.
Etichete: italia , serie a , real madrid , transfer , spania , la liga , napoli , franco mastantuono
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Incident șocant pe o stradă din București. Un tată și fiul lui de 14 ani au coborât din mașină și...