BUC SOC

Video Deportivo - Real Sociedad 2-4. Bascii au dat lovitura în zece oameni pe Riazor

Video Andone a spart gheața în noul sezon de La Liga. Internaționalul român a marcat în meciul cu Sociedad

barca espanyol-2

Cel mai bun debut de sezon din istorie. Golaveraj impresionant al Barcelonei după trei etape

fl andone

10.09.2017, 14:18
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

Deportivo La Coruna - Real Sociedad 2-4. Florin Andone a spart gheața în noul sezon de La Liga, însă nu a putut împiedica înfrângerea echipei sale. Internaționalul român a marcat primul său gol din noul campionat împotriva celor de la Sociedad. Jucătorul de 24 de ani a început meciul titular și a reușit să înscrie în minutul 50.

Dacă în sezonul precedent atacantul a punctat pentru prima oară în campionatul Spaniei abia în etapa a 11-a, acum a fost mult mai rapid: a reușit să înscrie în runda cu numărul 3. Andone a înscris cu un șut din apropierea careului de 6 metri, după o pasă a lui Adrian Lopez.

Atacantul de 24 de ani a fost înlocuit în minutul 71 al meciului de către Bakkali. Celălalt român din lotul galicienilor, Costel Pantilimon, a fost rezervă neutilizată.

În sezonul precedent, internaționalul român a marcat de 12 ori și este hotărât ca în acest sezon să înscrie mai multe goluri.

42 de meciuri, 13 goluri și 4 pase de gol are Andone pentru Deportivo.

5 milioane de euro este cota de piață a lui Andone, conform transfermarkt.com.

PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT

Site-ul Ministerului Justiţiei, care a picat încă de aseară, nu funcţionează nici acum. Între timp...

Video La Coruna e în dificultate, dar Andone rămâne apreciat. Ce premiu a primit atacantul român

andone jucatorul lunii

Reacțiile studenților lui Toader la raportul prezentat ieri: „O grămadă de aberaţii juridice”

Florin Andone, ales jucătorul lunii ianuarie de fanii lui Deportivo

andone

Video Alaves - Deportivo La Coruna 1-0. Florin Andone a avut o ratare uriașă în prima repriză