das Logo der Marke "FC Barcelona", Palma de Mallorca.
OUT până în 2025! Lovitura primită de Barcelona și un alt club în același timp
Football Emblems And Logos
OUT de la Barcelona! A costat 40.000.000€, dar pleacă după șase luni: Xavi nu a fost convins
Ce a titrat L'Equipe, după înfrângerea PSG-ului cu Borussia Dortmund din semifinalele Champions League
Barcelona Barcelona
2 - 0
Athletic Club Athletic Club
Du 18.03.2018 17:15

Barcelona - Bilbao 2-0. Catalanii au făcut spectacol în prima repriză! Victorie fără emoții

18.03.2018, 19:00

• BASCHET: Fenerbahce - Monaco, miercuri, 20:45, DGS 3

• Champions League: Borussia Dortmund - PSG, miercuri, 22:00, DGS 1

ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Barcelona a învins-o fără dubii pe Athletic Bilbao, scor 2-0.

Paco Alcacer a deschis repede scorul pe Camp Nou, iar Coutinho a luat apoi bara la ţintă. Messi a majorat diferenţa din pasa lui Dembele şi a ajuns la 25 de goluri în actuala ediţie din La Liga.

Până la pauză, Barcelona a mai avut două bare, la execuţiile lui Coutinho şi Paulinho.

În partea a doua, catalanii n-au mai forţat, în timp ce bascii au prins mai mult curaj, fără să pună însă cu adevărat în pericol poarta gazdelor. Messi a avut singura ocazie importantă pe final, iar meciul s-a terminat cu scorul de 2-0.

Barcelona rămâne neînvinsă în campionat, după 29 de etape: catalanii au 23 de victorii şi 6 egaluri.

• 90+2 fr2

Finalul meciului. Barcelona câștigă fără emoții cu Bilbao, scor 2-0.

• 88 oc oc

OCAZIE BARCELONA! Messi ia o acțiune pe cont propriu, însă șutul său din careu nu prinde cadrul porții.

• 85 s s

Schimbare Barcelona: Iese Coutinho (în aplauzele fanilor) și intră Andre Gomes.

• 78 fm fm

Aduriz scapă spre poartă și trimite puțin pe lângă, însă atacantul lui Bilbao este semnalizat greșit în offside.

• 76 fm fm

Aduriz reia cu capul din careu, însă Pique deviază în corner.

• 74 s s

Schimbare Barcelona: Iese Paco Alcacer și intră Vidal.

• 64 s s

Schimbare și la Barcelona: Iese Dembele și intră veteranul Iniesta

• 63 s s

Schimbare Bilbao: Iese Susaeta, intră Williams.

• 60 fm

84.053 de spectatori sunt prezenți la meciul dintre Barcelona și Bilbao.

• 58 oc oc

Coutinho are o nouă șansă de a înscrie, însă trage slab de această dată, iar Kepa reține. Spre deosebire de prima repriză, Barcelona nu mai forțează și este mulțumită cu avantajul de două goluri.

Ziganda face o schimbare la pauză, după jocul foarte slab al lui Bilbao: iese Benat și intră Iturraspe

Începe repriza secundă!

Finalul primei reprize!

• 44 oc oc

A treia bară a Barcelonei! Paulinho are și el ghinion și trimite în bară cu un șut din afara careului.

• 40 cg cg

Lekue este avertizat pentru un fault din spate la Messi.

• 39 cg cg

Dembele este avertizat pentru proteste, după ce s-a dat fault la intervenția francezului asupra lui Saborit.

• 34 oc oc

O nouă BARĂ pentru Coutinho! Paulinho îi pasează lui Coutinho, iar brazilianul încearcă să înscrie printr-un lob, dar lovește pentru a doua oară bară în această repriză.

• 30 g g

GOOOOL BARCELONA! Dembele îi pasează lui Messi, iar argentinianul înscrie cu un șut plasat de la 18 metri. Catalanii o conduc pe Bilbao cu 2-0.

• 26 fm fm

Barcelona continuă să preseze, Kepa fiind fără îndoială cel mai bun om al bascilor.

• 17 cg cg

Umititi vede cartonașul galben după un conflict cu Nunez.

• 14 oc oc

BARĂ BARCELONA! Coutinho trimite excelent din careu, dar Kepa este salvat de bară. Barcelona domină clar meciul cu Bilbao.

• 12 oc oc

OCAZIE BARCELONA! Același Messi e aproape de gol, însă Kepa intervine bine și respinge în corner.

• 8 g g

GOOOOL BARCELONA! Paco Alcacer înscrie cu un șut din careu, după un assist al lui Jordi Alba.

• 4 oc oc

OCAZIE BARCELONA! Messi trage bine din lovitură liberă, dar Kepa reușește să respingă în corner.