EUROLIGA: Barcelona - Olympiakos 77-69. Meciul decisiv se va juca în Grecia
Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
Barcelona Barcelona
5 - 1
Real Madrid Real Madrid
Du 28.10.2018 17:15

Barcelona - Real Madrid 5-1. Dezastru pentru "galactici". Suarez și-a umilit rivalii

28.10.2018, 18:00

• SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Fără Messi, Barcelona a câştigat primul El Clasico al sezonului cu 5-1! Este pentru prima oară în ultimii opt ani când Real primeşte atâtea goluri de la marea rivală.

Barcelona nu i-a simţit lipsa lui Messi, în al 177-lea episod din El Clasico, şi a marcat primul gol în poarta Realului după doar zece minute, prin Coutinho. Câteva minute mai târziu, Courtois a intervenit excelent în faţa lui Arthur şi i-a împiedicat pe catalani să îţi majoreze avantajul.

Nu pentru mult timp, pentru că Varane l-a faultat pe Suarez în careu. Pentru prima oară în El Clasico, s-a apelat la VAR, iar Suarez a transformat lovitura de pedeapsă. La cinci minute după pauză, Marcelo a redus din diferenţă, cu al treilea gol în ultimele trei meciuri.

Apoi, Modric a nimerit bara. L-a imitat Suarez, cu o execuţie spectaculoasă, în minutul 61.

Ultimul sfert de oră a fost de coşmar pentru jucătorii lui Lopetegui. Suarez şi-a trecut în cont hattrick-ul, cu golurile de 3-1 şi 4-1.

Arturo Vidal a stabilit scorul final, Barcelona - Real Madrid 5-1. După zece etape, catalanii au şapte puncte peste marea rivală.

• 90 fr2

Final de meci. Barcelona și-a umilit rivala cu un incredibil 5-1.

• 89 oc oc

Ocazie uriașă Barcelona. Luis Suarez a încercat un scorpion kick, dar Courtois a fost la post.

• 87 g g

GOOOOL Barcelona! Arturo Vidal marchează primul gol pentru Barcelona, după o centrare a lui Dembele.

• 84 s s

Ultima schimbare la Barcelona. Iese Arthur și intră Vidal.

• 83 g

GOOOOL Barcelona! Luis Suarez primește o pasă de la Sergi Roberto și trimite o scăriță peste Courtois. Hat-trick pentru uruguzyan, care ajunge la golul 9 în El Clasico.

• 82 s s

Schimbare la Real. Iese Marcelo și intră Mariano.

• 77 cg cg

Luis Suarez vede cartonașul galben

• 77 s s

Schimbare la Real. Iese Bale și intră Asensio

• 75 g g

GOOOOL Barcelona! Sergi Roberto a centrat de pe dreapta, iar Suarez trimite fulgerător cu capul, fără nicio șansă pentru portarul Courtois.

• 74 s s

Schimbare la Barcelona. Iese Coutinho, intră Dembele.

• 69 s s

Schimbare la Barcelona. Iese Rafinha și intră Semedo

• 68 oc oc

Ocazie Real. Lucas centrează, iar Benzema trimite cu capul peste, din câțiva metri.

• 61 oc oc

Bară Barcelona. Suarez nimerește și el bara după ce a primit o pasă cam în spate de la Sergi Roberto.

• 56 oc oc

Bară Real Madrid. Modric țintește bara, din afara careului.

• 53 cg cg

Bale e avertizat cu cartonaș galben

• 50 g g

GOOOOL Real Madrid! Oaspeții reduc din diferență prin Marcelo. Isco a centrat de pe stânga, iar mingea a fost deviată de portar și ajuns la Marcelo, care l-a depășit pe Pique din preluare și a trimis în plasă. A fost al treilea gol la rând pentru fundașul brazilian, după cele cu Levante și Viktoria Plzen.

• 46 s s

Schimbare la Real. Varane e înlocuit cu Lucas Hernandez.