Athletic Bilbao celebrates the victory of the 24th Copa del Rey in their city
Oficial Legenda i-a spus ADIO singurei echipe la care a jucat vreodată! Pleacă după 15 ani
Foto Au scos un oraș în stradă! Imagini unice: cum și-au făcut apariția jucătorii lui Bilbao, după câștigarea Cupei
sucu-14
Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul meciului dintre Rapid și Universitatea Craiova

Decizia luată în La Liga după ce un fan a murit în timpul meciului

11.12.2023, 11:45

Meciul Granada - Athletic Bilbao a fost abandonat după aproximativ 20 de minute, în urma unui deces survenit în tribune

La Liga: Granada vs Athletic Club
Meciul dintre Granada și Athletic Bilbao / Foto: Profimedia
  • EHF European League: Skjern - Dinamo, marți, 19:45, DGS 2

• Champions League: Bayern Munchen - Real Madrid, marți, 22:00, DGS 1

Un suporter a suferit stop cardiac și nu a mai putut fi salvat, iar centralul a decis că partida nu mai poate fi continuată.

Granada - Athletic Bilbao se reia luni

Potrivit BBC, șefii La Liga au decis ca meciul să fie reluat luni, de la ora 22:00, din minutul 17 și de la scorul de atunci, 1-0 în favoarea oaspeților.

De asemenea, suporterii care aveau bilet achiziționat la partida de pe Estadio Nuevo Los Carmenes vor avea acces pe baza aceluiași tichet.

Granada a confirmat decesul suporterului

Meciul a fost oprit în minutul 17 după ce portarul lui Athletic Bilbao, Unai Simon, a alertat arbitrul cu privire la faptul că un suporter al gazdelor a suferit un stop cardiac, iar acesta a beneficiat rapid de ajutorul staff-ului medical.

Suporterul respectiv a fost transportat la spital de către o ambulanță, însă fără folos, întrucât a decedat, lucru anunțat de Granada într-un comunicat oficial.

”Clubul Granada vrea să transmită sincere condoleanțe către familia și prietenii persoanei respective.

Meciul dintre Granada și Athletic Bilbao a fost suspendat după moartea unui fan al clubului nostru”, a transmis Granada pe contul oficial de X, fosta platformă Twitter.

Etichete: athletic bilbao , granada

Un italian și-a adunat toate lozurile necâștigătoare cumpărate de-a lungul vieții și a calculat câți bani a pierdut

Un italian din Brescia, care a colecționat toate lozurile necâștigătoare pe care le-a cumpărat de-a...

Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51
Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”