Spain v Croatia, UEFA European Championship 2024, Group B, Football, Olympiastadion, Berlin, Germany, 15 Jun 2024
Dat ca și transferat de Barcelona, fotbalistul de 60.000.000€ ar putea fi ”furat” de PSG
Transferă Barcelona un campion european? Reacția lui Joan Laporta
ID219965_INQUAM_Photos_Octav_Ganea
Exclusiv Gigi Becali și-a anunțat decizia, imediat după FCSB - Oțelul 0-2: ”M-am enervat”

Decizia luată în La Liga după ce un fan a murit în timpul meciului

11.12.2023, 11:45

Meciul Granada - Athletic Bilbao a fost abandonat după aproximativ 20 de minute, în urma unui deces survenit în tribune

La Liga: Granada vs Athletic Club
Meciul dintre Granada și Athletic Bilbao / Foto: Profimedia
  • SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1

Un suporter a suferit stop cardiac și nu a mai putut fi salvat, iar centralul a decis că partida nu mai poate fi continuată.

Granada - Athletic Bilbao se reia luni

Potrivit BBC, șefii La Liga au decis ca meciul să fie reluat luni, de la ora 22:00, din minutul 17 și de la scorul de atunci, 1-0 în favoarea oaspeților.

De asemenea, suporterii care aveau bilet achiziționat la partida de pe Estadio Nuevo Los Carmenes vor avea acces pe baza aceluiași tichet.

Granada a confirmat decesul suporterului

Meciul a fost oprit în minutul 17 după ce portarul lui Athletic Bilbao, Unai Simon, a alertat arbitrul cu privire la faptul că un suporter al gazdelor a suferit un stop cardiac, iar acesta a beneficiat rapid de ajutorul staff-ului medical.

Suporterul respectiv a fost transportat la spital de către o ambulanță, însă fără folos, întrucât a decedat, lucru anunțat de Granada într-un comunicat oficial.

”Clubul Granada vrea să transmită sincere condoleanțe către familia și prietenii persoanei respective.

Meciul dintre Granada și Athletic Bilbao a fost suspendat după moartea unui fan al clubului nostru”, a transmis Granada pe contul oficial de X, fosta platformă Twitter.

Etichete: athletic bilbao , granada

Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”

Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...

Răsturnare de situație în cazul lui Gică Hagi. Ce s-a întâmplat la întâlnirea cu Răzvan Burleanu

Naționala României a rămas fără selecționer, după ce Edi Iordănescu (46 de ani) a decis să plece.

Laurențiu Reghecampf, victorie în fața Anamariei Prodan: suma pe care trebuie să o plătească impresara
regheprodanca
Ilie Dumitrescu l-a văzut 54 de minute și i-a fost de ajuns: "Copilul ăsta e de primele 3 echipe din România!"
ilie dumitrescu
A semnat! Pariul de 150.000.000€ al lui MM Stoica la FCSB, prezentat la noua echipă
Lovitură! Decizia luată de Brighton, după ce noul antrenor l-a cerut expres pe Andrei Rațiu
Romania v Netherlands - UEFA Euro 2024 - Round of 16 - Munich Football Arena

Exclusiv Gigi Becali, ofertă uriașă pentru Louis Munteanu: a dezvăluit suma la miezul nopții, în direct la TV
FOTBAL:PREZENTARE SERGIU BUS LA FCSB (14.07.2020)
Vlad Chiricheș a aflat în direct că Gigi Becali tocmai îl făcuse praf la TV! Reacția căpitanului de la FCSB
chiri
Video Ce s-a scandat în Ghencea, după golul de 2-0 al Oțelului în fața FCSB-ului
FOTBAL:FCSB-OTELUL GALATI, SUPERLIGA SUPERBET (26.07.2024)