Video Ce notă a primit Andrei Rațiu, după ce a fost integralist cu Athletic Bilbao în La Liga
Athletic Club and UD Almeria - La Liga Santander, Bilbao, Vizcaya, Spain - 30 Sep 2022
Arsenal vrea să transfere din La Liga! Pe ce atacant au pus ochii ”Tunarii”
Screenshot 2024-05-29 132958
Gigi Becali și înlocuitorul lui Andrea Compagno: preț de două ori mai mare pentru mult mai puține goluri
LIVE Stirile Digi Sport

Decizia luată în La Liga după ce un fan a murit în timpul meciului

11.12.2023, 11:45

Meciul Granada - Athletic Bilbao a fost abandonat după aproximativ 20 de minute, în urma unui deces survenit în tribune

La Liga: Granada vs Athletic Club
Meciul dintre Granada și Athletic Bilbao / Foto: Profimedia
  • Media: Fotbal Club, miercuri, 19:30, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, miercuri, 21:30, DGS 1

Un suporter a suferit stop cardiac și nu a mai putut fi salvat, iar centralul a decis că partida nu mai poate fi continuată.

Granada - Athletic Bilbao se reia luni

Potrivit BBC, șefii La Liga au decis ca meciul să fie reluat luni, de la ora 22:00, din minutul 17 și de la scorul de atunci, 1-0 în favoarea oaspeților.

De asemenea, suporterii care aveau bilet achiziționat la partida de pe Estadio Nuevo Los Carmenes vor avea acces pe baza aceluiași tichet.

Granada a confirmat decesul suporterului

Meciul a fost oprit în minutul 17 după ce portarul lui Athletic Bilbao, Unai Simon, a alertat arbitrul cu privire la faptul că un suporter al gazdelor a suferit un stop cardiac, iar acesta a beneficiat rapid de ajutorul staff-ului medical.

Suporterul respectiv a fost transportat la spital de către o ambulanță, însă fără folos, întrucât a decedat, lucru anunțat de Granada într-un comunicat oficial.

”Clubul Granada vrea să transmită sincere condoleanțe către familia și prietenii persoanei respective.

Meciul dintre Granada și Athletic Bilbao a fost suspendat după moartea unui fan al clubului nostru”, a transmis Granada pe contul oficial de X, fosta platformă Twitter.

Etichete: athletic bilbao , granada

Cine este principalul suspect în cazul fetiței găsite moartă într-o râpă. A fost ridicat de polițiști

Polițiștii au ridicat, miercuri, principalul suspect în cazul fetiței de doi ani găsită moartă...

gigi-belo
Gigi Becali a auzit că Miodrag Belodedici a fost prins băut la volan și nu a mai stat pe gânduri: ”Cinci ani!”

În miez de noapte, ”au anunțat” pe site-ul oficial transferul lui Haaland! Ce s-a întâmplat după doar câteva ore
Manchester City v Manchester United - Emirates FA Cup - Final - Wembley Stadium
Negocierile s-au încheiat! I-au pus pe masă 150 de milioane €, Jose Mourinho a dat răspunsul final
Ajax v Manchester United - UEFA Europa League Final
Surprinzător! Imediat după meci a anunțat că are o relație cu sportiva din Rusia care a atras atenția întregii lumi
kali1
Italienii au făcut anunțul: echipa care îl așteaptă pe Cristi Chivu, după despărțirea de Inter
Milan, Italy, 12th December 2023. Cristian Chivu Head coach of Internazionale reacts as he makes his way to the bench fo