getafe valencia

Video Getafe - Valencia 1-0. "Liliecii", la prima înfrângere a sezonului, au ratat șansa de a se apropia de Barcelona

Video Eibar - Espanyol 3-1. Bascii au marcat toate golurile. Enrich a scos un penalty și și-a dat un autogol!

statuia messi

Huliganii nu au frontiere. Statuia lui Messi a fost vandalizată chiar de argentinieni

eibar espanyol

04.12.2017, 00:05
  • La Liga, etapa 24: Betis - Real (duminică, 21:45, Digi Sport 2).
  • Liga 1, etapa a 25-a: Dinamo - FCSB (duminică, ora 20:45, Digi Sport 1)

Espanyol Barcelona nu a avut nicio şansă pe terenul lui Eibar, echipă care a bifat a treia victorie consecutivă.

Kike (minutul 9) şi Alejo Ivi (minutul 38) au stabilit scorul pauzei, 2-0. Catalanii nu şi-au revenit nici în repriza a doua. Joan Jordan a făcut 3-0 dintr-un penalty contestat însă de jucătorii lui Espanyol, proteste care au rămas fără urmări. Sergi Enrich a știut cum să cadă în suprafața de pedeapsă, a simulat ca la carte, iar arbitrul a fost păcălit. Jordan a transformat, fără emoții, de la punctul cu var și în minutul 69 era deja 3-0.

Ca și cum Dumnezeu ar fi vrut să-l pedepsească pentru faza în care a ”cerșit” un penalty, Sergi Enrich a și marcat, mai apoi, dar în propria-i poartă, zece minute mai târziu, şi a stabilit astfel scorul final, 3-1 pentru Eibar.

Eibar - Espanyol 3-1
Au marcat: Kike 9, Alejo 38, Jordan 69-penalty / Enrich 79-autogol

Eibar: Dmitrovic - Capa, Oliveira, Arbilla, Junca (51 Jose Angel) - Ivan Alejo, Jordan, D. Garcia (77 Escalante), Inui - Kike Garcia (87 Imanol Sarriegui), Enrich;
Antrenor: Jose Luis Mendilibar;

Espanyol: Pau Lopez - V. Sanchez, David Lopez, Mario Hermoso, Aaron - Jurado (62 Melendo), Darder, Javi Fuego (55 Javi Fuego), Piatti - Sergio Garcia (6 Leo Baptistao), G. Moreno;
Antrenor: Quique Sanchez Flores.

Cum arată şi ce-au făcut câţiva dintre cei care astăzi pun ştampile şi dau verdicte la RTV.

La fix patru luni de la primul meci pe banca lui Espanyol, Gâlcă joacă vineri prima “finală” din La Liga

galca-1

Cum ar putea fi vindecată gripa în 24 de ore

VIDEO Eibar – Athletic Bilbao 2-0. Lider surpriză în Spania, după primele două etape!