401
Video El Gran Derbi, meciul care de 104 ani paralizează Sevilla + Specialitatea casei pentru Messi
Levante UD v FC Barcelona - La Liga
Video Messi a rămas cu ochii în soare! Ce gol a putut să marcheze Borja Mayoral în Levante-Barcelona 3-1!
gigi becali
Gigi Becali, numit ”antrenorul anului”

Video "Canibalul" Suarez a fost decisiv pentru Barcelona, dar cursa lui Iago Aspas a fost considerată faza etapei

19.12.2019, 17:30

Începutul campionatului a fost unul de-a dreptul nebun în Spania. Nici Barcelona, nici Real Madrid nu reuşeau să-şi găsească obişnuita cadenţă, spre deosebire, de Granada şi Real Sociedad, de exemplu, care au pornit ca din puşcă.

Barcelona
Suarez a fost cel care a trimis în plasă centrarea primită de la Messi, la meciul cu Dortmund / Foto: Getty Images
  • SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Uşor, uşor lucrurile s-au aşezat, iar cele două echipe mari şi-au revenit. În etapa a 14-a am avut din nou goluri spectaculoase.

Ruben Rochina, Luis Suarez şi Iago Aspas sunt premianţii, iar reuşitele lor pot fi vizionate în imaginile  de mai jos.

Levante - Mallorca 2-1

Ruben Rochina a fost decisiv, iar golul său a încântat. A fost un şut de-a dreptul extraordinar de la circa 30 de metri, în stânga portarului de la Mallorca. A fost punctul decisiv al meciului, marcat în minutul 73, după ce colegul său Roger Marti marcase în minutul 52, iar Vazquez egalase în minutul 65.

Practic, în 21 de minute s-a jucat tot meciul. A fost o partidă foarte echilibrată pe care o putea câştiga oricare dintre echipe.

Leganes - Barcelona 1-2

Chiar dacă a dominiat într-o manieră categorică partida cu Leganes, 77 la sută posesie!, Barcelona a câştigat foarte greu jocul cu echipa de lângă Madrid. Gazdele chiar deschiseseră scorul, prin Youssef En-Nesyri (min. 12), iar Luis Suarez a egalat abia în minutul 53, pentru ca golul victoriei să fie adus de Arturo Vidal, în minutul 79.

La golul "Canibalului", Messi a executat o lovitură liberă de la vreo 35 de metri, uşor lateral stânga. Centrare în mijlocul careului, de unde Luis Suarez a reluat cu capul şi a făcut imposibilă intervenţia portarului.

• 80 de milioane de euro a plătit Barcelona în 2014 celor de la Liverpool în iulie 2014
  • 265 de meciuri şi 188 de goluri pentru Barcelona are Luis Suarez

Villareal - Celta 1-3

Aflată pe loc retrogradabil, după 5 înfrângeri consecutive în campionat, Celta Vigo a dat lovitura pe Estadio de la Cerámica

Iago Aspas, cursa superbă cu doi adversari pe urmele sale, l-a culcat pe portar, apoi pe unul dintre fundaşi după care a trimis balonul în poartă. A fost o cursă de circa 70 de metri, după o fază plecată din propriul careu, la un corner bătut de echipa gazdă!

• Imaginile video au fost oferite de Clear Men, partener oficial LaLiga

Etichete: luis suarez , iago aspas , ruben rochina , laliga , goluri laliga

Doi angajați de la o bancă din București au văzut că un client avea o sumă mare în cont și i-au furat 140.000 €

Doi funcţionari bancari sunt urmăriţi penal de procurori, după ce ar fi sustras din contul unei...

Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece

Dennis Man, OUT din lotul Parmei. Ce se întâmplă cu internaționalul român în Italia
Mp Genova 19/01/2024 - campionato di calcio serie B / Sampdoria-Parma / foto Matteo Papini/Image nella foto: esultanza g
Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
A renunțat la sportul profesionist și a devenit ”cea mai frumoasă actriță de la Hollywood”
Screenshot 2024-04-26 at 18.36.18
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
adrian mutu
gigi becali

Video Scandal după Dinamo - Voluntari: ”Mâine să pleci!”. Ce a făcut Kopic după ce a văzut scenele din parcare
Când își va afla Manchester City pedeapsa pentru cele 115 capete de acuzare, dacă e găsită vinovată
Manchester, UK, May 2022: The flag of Manchester City Football Club waving in the wind on a clear day. Manchester F.C. is a professional football club
Exclusiv Ion Crăciunescu a dat verdictul, după cea mai controversată fază din Dinamo - Voluntari + Alt penalty neacordat
boboc
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, în impas! Gigi Becali dezvăluie cum poate cădea mutarea: „Sunt idiot? Nu sunt!"
Detalii despre ultimul acționar de la Farul Constanța: ”S-ar bate financiar de la egal la egal cu Gigi Becali!”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Anna Lesko și-a arătat picioarele superbe într-o rochie extrem de scurtă, dar a furat toate privirile cu un detaliu inedit
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
Cum era să-și piardă Sergiu Nicolaescu un picior în „Mihai Viteazul"? „A fost la minute de amputare"
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
Adversară de speriat pentru Jaqueline Cristian la Madrid: "Danimal" spulberă tot în ultima vreme
Martin Odegaard, puştiul minune cumpărat de Real Madrid, s-a făcut mare. Şi dă goluri superbe!