Video Jumătate de oră de vis pentru Messi: dublă și pasă de gol genială

Video FC Sevilla - Cadiz 2-1. Andaluzii s-au calificat, dar au fost fluierați

sport es

Marca anunţă pe prima pagină că visul poate deveni REALitate! "Operaţiunea Neymar" costă 400 de milioane €

sevilla bucurie

11.01.2018, 23:25
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis, WTA: Turneele de la Stuttgart şi Istanbul sunt în direct la Digi Sport 2, în perioada 23-29 aprilie

FC Sevilla, cu Vicenzo Montella pe bancă, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Regelui, după ce a câștigat și returul contra lui Cadiz, 2-1.

Divizionara secundă putea deschide scorul, însă ”bomba” lui Barral a lovit bara în minutul 15. Gazdele au trecut în avantaj, în minutul 31, prin golul marcat de Ben Yedder. Correa a marcat și el după pauză, în minutul 54 iar ultima reușită a fost semnată de rezerva Alvaro Garcia, care l-a lobat frumos pe Sergio Rico, cu patru minute înainte de final.

Fanii Sevillei n-au uitat însă de eșecul din derby-ul cu Betis și i-au fluierat la final pe băietii lui Montella. De altfel, nu numai suporterii sunt nemulțumiți de tehnicianul italian. Și Diego Maradona și-a exprimat supărarea față de decizia pe care au luat-o șefii andaluzilor.

"E o nebunie ca Montella să-l înlocuiasă pe Berizzo, după ce Montella a avut rezultate slabe la AC Milan. Sunt mii de antrenori care ar putea ocupa acest post. Impresarii nu mai pot comanda astfel de mutări! Acest lucru trebuie să se schimbe. Berizzo trebuia să rămână la Sevilla, sau să fie înlocuit cu altcineva", a scris Maradona, pe rețelele de socializare.

FC Sevilla - Cadiz 2-1
Au marcat: Ben Yedder 31, Joaquin Correa 54 / Alvaro Garcia 46

Sevilla: Rico - Corchia, Mercado, Lenglet, Carola - N’Zonzi (Pizaro 83), Geis - Sarabia, Banega (F. Vazquez 73), Joaquin Correa - Ben Yedder (Muriel 78)
Antrenor: Vincenzo Montella

Cadiz: Yanez - Roberto Correa (A. Garcia 69), Kecojevic, Servando, Olivan - Gonzalez, Abdullah - Traore, Hidalgo, Aitor Garcia (Casamayor 61) - Barral (E. Valderrama 61)
Antrenor: Alvaro Cervera Diaz