New Barcelona Signing Yerry Mina Unveiled

Video Ritualul lui Yerry Mina, la prezentarea oficială: a pășit desculț pe ”Camp Nou”!

Video Gafă uluitoare în La Liga. Portarul a ieşit dintre buturi şi a trăit un adevărat coşmar

Video Real Madrid - Villarreal 0-1. Criza se adâncește pentru echipa lui Zidane

capt

13.01.2018, 15:43
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis, WTA, turneul de la Istanbul, marţi: Irina Begu - Dalila Jakupovic (11:00, Digi Sport 2) şi Sorana Cîrstea - Yulia Putintseva (12:00, Digi Sport 3)

Girona a dominat partida cu Las Palmas după mai multe greșeli arătate de Cruz Raul în poarta adversarilor. Michael Olunga a înscris în minutul 70, după ce Cruz a ieșit neinspirat dintre buturi.

În minutul 70 al partidei dintre Girona și Las Palmas, gazdele și-au mărit avantajul pe tabela de marcaj după ce Michael Olunga a profitat de o greșeală uriașă comisă de goalkeeperul adversarilor, Cruz RaulXimo Navarro a bijbâit o minge la mijlocul terenului, pe care în cele din urmă a pierdut-o, iar gazdele au pornit pe contraatac. Aday a centrat la marginea careului, pentru ca goalkeeperul adversarilor Cruz Raul să iasă neinspirat dintre buturi și să piardă mingea într-un duel cu Michael Olunga. Kenyanul în vârstă de 23 de ani l-a deposedat pe portar și a trimis în poartă pentru 4-0.

Olunga a mai înscris încă o dată pe final și cu golul înscris în minutul 57 a realizat astfel hattrick-ul în partida cu Las Palmas. Partida s-a încheiat cu scorul 6-0 în favoarea gazdelor.