Horațiu Moldovan și-a decis viitorul, după niciun minut jucat la Atletico Madrid: ”Alegerile antrenorului”
articol scris de Digi Sport11.06.2024, 16:15
Horațiu Moldovan (26 de ani) a fost transferat în ianuarie de Atletico Madrid de la Rapid, după ce spaniolii au plătit clauza de reziliere în valoare de 800.000 de euro.
![moldovan31](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDIl/MkYyNCUyRjE5MTM0ODBfMTkxMzQ4MF9t/b2xkb3ZhbjMxLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02/MzYmaGFzaD1kMWY1ZmFhOTg0YTFhMDE2YTlmNjdhMTZjYWI1ZWU5ZQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Internaționalul român nu a reușit să evolueze niciun minut pentru formația din capitala Spaniei, întrucât Jan Oblak, unul dintre cei mai buni portari din lume, a rămas titularul de drept.
Horațiu Moldovan va juca la Atletico Madrid în sezonul următor
Odată cu transferul la Atletico Madrid, Horațiu Moldovan și-a pierdut locul de titular la echipa națională. Totuși, fostul portar de la Rapid nu regretă deloc alegerea făcută și a afirmat că și în sezonul viitor va juca tot pentru echipa antrenată de Diego Simeone.
Mai mult, internaționalul român a dezvăluit că în nicio secundă nu s-a discutat despre o eventuală plecare de la Atletico Madrid.
”Acum cred că o să fie și mai mari pretențiile de la mine. (n.r.-dacă ți-a explicat cineva de ce nu ai jucat?) Astea au fost alegerile antrenorului, nu stă nimeni să-ți dea explicații. Da, sunt confirmat pentru următorul sezon. Nu s-a pus problema să plec”, a afirmat Horațiu Moldovan la podcastul ”Tare de Tot”, cu Viorel Grigoroiu.
- 2,5 milioane de euro este cota de piață a lui Horațiu Moldovan, conform site-ului de specialitate Transfermarkt.
- Până în iunie 2027 are Horațiu Moldovan contract cu Atletico Madrid.
Iubita lui Horațiu Moldovan: ”Mai face omul `gafe`, viața ar fi plictisitoare fără ele, nu?”
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Galerie Foto
Aza Gabriela (25 de ani), iubita lui Horațiu Moldovan, a fost prezentă pe Metropolitano la meciul câștigat de madrileni în fața celor de la Celta Vigo, scor 1-0.
Cântăreața a făcut, însă, o gafă din cauza căreia a fost ”taxată” în mediul online: a postat câteva fotografii dinaintea partidei, dar a confundat Metropolitano, stadionul celor de la Atletico Madrid, cu Santiago Bernabeu, arena rivalilor de la Real Madrid. La scurt timp, Aza Gabriela a reparat eroarea și a explicat cum s-ar fi produs aceasta.
”Hai să vă spun care a fost faza. Eu, când am făcut postarea, eram pe stadion și evident că Instagram-ul mi-a dat toate stadioanele din Madrid. Metropolitano era lângă Bernabeu și am apăsat din greșeală.
Nici nu am fost atentă și nici nu m-am uitat la postare imediat. Așa că vă mlțumesc vouă că m-ați atenționat că era posibil să nu văd deloc. Mai face omul `gafe`, viața ar fi plictisitoare fără ele, nu?”, a scris Aza Gabriela pe Instagram.
Etichete: atletico madrid , horațiu moldovan
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...