Pleacă de la Real Madrid la finalul sezonului și ar putea ajunge la un alt club uriaș al Europei
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Málaga Málaga
1 - 2
Real Madrid Real Madrid
Du 15.04.2018 22:45

Malaga - Real Madrid 1-2. Isco, omul meciului, gol și pasă de gol!

15.04.2018, 21:00

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Fără Cristiano Ronaldo, Bale, Modric şi Varane, menajaţi, Real Madrid s-a impus cu 2-1 pe terenul ultimei clasate, Malaga. Golurile galacticilor au fost înscrise de Isco şi Casemiro.

În direct la Digi Sport 3, Real Madrid a învins fără emoții pe Malaga, în epilogul rundei a 32-a din La Liga. Primele ocazii le-au aparţinut galacticilor: Kovacic nu l-a putut învinge pe Jimenez, iar şutul lui Lucas Vazquez nu şi-a găsit ţinta.

Real a deschis scorul graţie execuţiei superbe a lui Isco, aflat la al 45-lea gol în La Liga. Gazdele puteau egala chiar înaintea pauzei, dar Rosales a şutat imprecis din lovitură liberă, iar Iturra nu a profitat de cadoul oferit de Casemiro. Brazilianul lui Real şi-a reparat greşeala în repriza secundă, când a punctat pentru 2-0.

Putea fi 3-0, dar Sergio Ramos nu a putut înscrie din faţa lui Jimenez. Malaga a reuşit golul de onoare în prelungiri, prin Diego Rolan. S-a terminat 2-1 pentru madrileni, care vor întâlni Athletic Bilbao în etapa viitoare.

VIDEO cu rezumatul partidei

• 90+3 final

FINAL. Real Madrid câștigă fără emoții, cu 2-1. Cu toate că scorul este strâns, golul gazdelor a venit la ultima fază. Isco a fost omul meciului, marcând primul gol și oferind pasa decisivă la cel de-al doilea, marcat de Casemiro.

• 90+3 g g

GOOL MALAGA! Diego Rolan înscrie la ultima fază, din interiorul careului mic, dupa o greșeală a lui Vallejo!

• 90 fm fm

Încercare de foarfecă pe spate a lui Lestienne, dar execuția belgianului este complet ratată

• 86 oc oc

OCAZIE REAL MADRID! Sergio Ramos și Benzema au scăpat pe contraatac, fundașul a juns în poziție de finalizare, dar Jimenez a reținut mingea mai mult impinsă de căpitanul Realului.

• 85 fm fm

Rosales centrează superb, mingea ar fi trecut razant cu transversala, dar Navas scoate în corner

• 84 fm fm

Casemiro trage din afara careului, după o pasă de la Benzema, mingea este respinsă de un fundaș advers.

• 81 cg cg

Ivan Rodriguez vede galbenul

• 78 s s

Ideye  este schimbat cu Lestienne, la gazde.

• 72 s s

Isco este înlocuit în uralele întregului stadion! Borja Mayoral a intrat.

• 71 s s

Miquel îl înlocuiește pe Rodriguez, la gazde.

• 66 s s

Dani Ceballos întră în locul lui Asensio, inexistent

• 63 g g

GOOL REAL MADRID! Casemiro marchează al 5-lea sau gol în acest sezon! Benzema a pasat la Isco, acesta a pasat în fața porții, de unde Casemiro a împins balonul în poarta lui Jimenez.

• 55 cg cg

Iturra vede galbenul.

• 53 s s

La gazde, Lacen este înlocuit cu Bueno.

• 50 fm fm

Benzema se demarcă în fața porții, primește de la Lucas Vasquez, dar reluarea cu capul este defectuoasă.

Începutul reprizei secunde. Cei doi tehnicieni nu au făcut nicio modificare.

PAUZĂ pe La Rosaleda. Real conduce cu 1-0. Isco a marcat unicul gol de până acum, în minutul 29.

• 44 oc oc

OCAZIE MALAGA! Casemiro a fost neatent, după o pasă a lui Navas, Iturra a rămas singur cu portarul costarican, dar acesta a intervenit cu piciorul și a respins balonul!

• 42 fm fm

Rosales a tras din lovitură liberă, de la 19-20 de metri, mingea a trecut peste

• 36 cg cg

Gazdele primesc un cartonaș galben. Ricca a fost cel avertizat

• 33 oc oc

OCAZIE REAL MADRID! Isco, aproape de dublă, dar șutul său din marginea careului mic a trecut puțin pe lângă.

• 29 g g

GOOL REAL MADRID! Isco a executat o lovitură liberă de la 18 metri și a înscris fără probleme. Mijlocașul și-a cerut scuze suporterilor din Malaga, echipă la care a evoluat în trecut.

• 27 info

Posesie covârșitoare pentru trupa lui Zidane: 68%

• 25 fm fm

Benzema a reluat cu capul, dezechilibrat, mingea a trecut pe lângă.

• 23 oc oc

OCAZIE REAL MADRID! Lucas Vazquez a primit de la Isco, a râmas singur în careu, dar șutul său trimis în forță a trecut peste!

• 21 fm fm

Catro reia din întoarcere, din marginea careului de 16 metri, mult pe lângă

• 16 oc oc

OCAZIE REAL MADRID! Kovacic a reluat cu capul, din preajma punctului cu var, Jimenez a scos spectaculos în lateral!

• 14 fm fm

Benzema, mult în unghi, trage mult pe lângă.

• 10 info

De partea cealaltă, Malaga este în cautarea celui de-al doilea succes consecutiv pe teren propriu.

• 10 info

Trupa lui Zinedine Zidane vizează a 5-a victorie consecutivă în deplasare în toate competițiile.

• 4 fm fm

Încercare de centrare în careul madrilenilor, mingea este respinsă. Malaga nu joacă deloc rău în acest început de meci