Manchester City's Jack Grealish ahead of the UEFA Champions League quarter-final, second leg match at the Etihad Stadium, Manchester. Picture date: Wednesday April 17, 2024.
Spaniolii au făcut anunțul: Atletico vrea să îl transfere pe Jack Grealish!
PEREZ BUN
Florentino Perez a dat lovitura! Fotbalistul de 40.000.000€ e gata să semneze cu Real Madrid
News Alert Daniel Niculae, urmărit penal în ”Dosarul Pyro”. Ce acuzații i se aduc președintelului de la Rapid
Fotbal Club
Real Madrid Real Madrid
1 - 1
Atletico Madrid Atletico Madrid
Du 08.04.2018 18:15

Real Madrid - Atletico Madrid 1-1. Echipa lui Simeone rămâne la patru puncte în faţa rivalei

08.04.2018, 16:20

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Rivalele Real şi Atletico Madrid s-au anulat reciproc pe Santiago Bernabeu, într-un meci în care şi duelul celor două superstaruri, Ronaldo şi Griezmann, s-a încheiat la egalitate.

În repriza a doua, cei doi au stabilit scorul final, în doar patru minute. Ronaldo a transformat în gol centrarea lui Bale şi a intrat în istorie cu golul 500 între cele două rivale, în campionat (53).

Imediat, Griezmann a devenit primul jucător al lui Atletico din secolul 21 care înscrie în trei meciuri consecutive pe Bernabeu (57).

Au fost şi ocazii uriaşe, de ambele părţi. În prima repriză, Real a trimis de două ori în bară: mai întâi la execuţia lui Asensio, iar apoi la şutul lui Marcelo. Diego Costa a avut şi el o ocazie rarisimă (30).

În partea secundă, Keylor Navas a fost salvator în faţa lui Koke (59). În prelungiri, "galacticii" au avut o dublă ocazie, prin Sergio Ramos, fază trăită cu sufletul la gură de pe margine de Cristiano Ronaldo. (90+1).

• 90+3 fr2 fr2

Final de meci. Derby-ul capitalei Spaniei s-a încheiat la egalitate, 1-1, iar Atletico Madrid a rămas la patru puncte în faţa rivalei Real.

• 90+1 oc oc

Dublă ocazie Real Madrid! Lovitura liberă a lui Sergio Ramos a fost respinsă excelent de Oblak în corner. Tot fundaşul madrilenilor a reluat peste poartă, cu capul, la lovitura de colţ.

• 89 cg cg

Lucas Hernandez a văzut şi el "galbenul".

• 88 cg cg

Lucas Vazquez a primit şi el cartonaşul galben.

• 82 s s

Thomas Partey a fost înlocuit de Kevin Gameiro la Atletico.

• 77 oc oc

Ocazie Real Madrid! Lovitura de cap a lui Gareth Bale a trecut pe lângă poarta echipei lui Diego Simeone.

• 72 s s

Zinedine Zidane l-a înlocuit pe Kovacic cu înlocuitorul acestuia, Luka Modric.

• 72 s s

Marco Asensio a fost înlocuit de Isco la Real Madrid.

• 71 s s

Gabi i-a luat locul lui Diego Costa la Atletico.

• 70 oc oc

Ocazie Atletico Madrid! Şutul lui Saul de la marginea careului a trecut puţin pe lângă poarta lui Navas.

• 64 s s

Schimbare la Real Madrid. Karim Benzema i-a luat locul lui Cristiano Ronaldo.

• 61 s s

Vitolo i-a lăsat locul lui Angel Correa la Atletico Madrid.

• 59 oc oc

Ocazie Atletico Madrid! Şansă uriaşă pentru Koke de a-i aduce pe oaspeţi în avantaj. Keylor Navas s-a opus însă excelent.

• 57 g g

Goooool Atletico Madrid! Antoine Griezmann a egalat pentru Atletico după o fază în care Keylor Navas îl blocase iniţial pe Vitolo. Francezul a devenit primul fotbalist care înscrie în trei meciuri consecutiv pe terenul lui Real Madrid.

• 53 g g

Goooool Real Madrid! Încă o reuşită a lui Cristiano Ronaldo, care a reluat superb, din voleu, centrarea foarte bună a lui Gareth Bale.

• 46 sr2 sr2

A început repriza a doua a derby-ului capitalei Spaniei.

• 45 fr1 fr1

Pauză pe Bernabeu. Real şi Atletico Madrid se află la egalitate, 0-0.

• 42 oc oc

Bară Real Madrid! Şutul superb al lui Marcelo a nimerit bara porţii lui Oblak, balonul a deviat apoi la celălalt fundaş lateral, Dani Carvajal, însp slovenul a respins excelent.

• 34 cg cg

Thomas Partey a primit şi el cartonaşul galben.

• 30 oc oc

Ocazie Atletico Madrid! Diego Costa a scăpat singur cu portarul Keylor Navas, însă goalkeeperul lui Real Madrid a intervenit excelent.

• 28 oc oc

Ocazie Real Madrid! O nouă intervenţie excelentă a lui Jan Oblak la şutul din apropiere al francezului Varane.

• 20 oc oc

Ocazie Real Madrid! Şutul lui Cristiano Ronaldo a fost deturnat în corner de Jan Oblak.

• 17 cg cg

Vitolo a încasat şi el cartonaşul galben.

• 14 cg cg

Toni Kroos a primit primul cartonaş galben al meciului.

• 11

Bară Real Madrid! Real Madrid a solicitat penalty după intervenţia lui Juanfran asupra lui Kroos la o fază încheiată cu şutul în transversală al lui Asensio.

• 9 oc oc

Ocazie Real Madrid! Şansă mare de gol ratată de Cristiano Ronaldo, care a reluat din careul mic, după o lovitură de colţ, în braţele portarului sloven Jan Oblak.

• 1 sr1 sr1

A început partida de pe Santiago Bernabeu, precedată de o coregrafie impresionantă a fanilor lui Real Madrid.