Munich, Germany. 08th Nov, 2023. Soccer: Champions League, Bayern Munich - Galatasaray Istanbul, Group stage, Group A, Matchday 4, Allianz Arena. Munich players Jamal Musiala (l) and Harry Kane warming up. Credit: Sven Hoppe/dpa/Alamy Live News
Prioritatea lui Bayern Munchen! Un jucător nu este lăsat să plece de pe Allianz Arena
Real Madrid CF v Celta Vigo - La Liga
Promisiunea lui Carlo Ancelotti pentru ”Messi al Turciei”, după ce a fost aproape de golul sezonului
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare
Real Madrid Real Madrid
6 - 3
Girona Girona
Du 18.03.2018 21:45

Real Madrid - Girona 6-3. Cristiano Ronaldo, de neoprit! A marcat 4 goluri pe Bernabeu

18.03.2018, 23:30

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

ÎN DIRECT la Digi Sport, Cristiano Ronaldo a făcut show în meciul cu Girona, unul încheiat cu scor de tenis: 6-3.

Portughezul a dat patru goluri şi un assist. În minutul 11, Ronaldo a lovit pentru prima dată, din pasa lui Kroos. La pauză, scorul a fost egal, după reuşita lui Stuani.

Ronaldo şi-a trecut în cont dubla în startul reprizei secunde, apoi l-a servit excelent pe Lucas Vazquez, la golul de 3-1. Cristiano nu s-a oprit şi a mai punctat o dată. Spectacolul a continuat, iar Stuani şi-a trecut şi el în cont dubla.

Gareth Bale a dat golul de 5-2 al Realului. Până la final, Girona a mai înscris o dată, prin Juanpe. Ronaldo a închis tabela în prelungiri. A fost golul cu numărul 22 al Balonului de Aur în cele 23 de apariţii din campionat.

S-a terminat 6-3 pe Bernabeu, iar Real este acum la patru puncte în spatele ocupantei locului secund, Atletico Madrid.

• 90+3 fr2

Finalul meciului. Real - Girona 6-3.

• 90+2 g g

GOOOOL REAL! Continuă spectacolul de pe Bernabeu. Ronaldo nu iartă nici de această dată și dusce scorul la 6-3 pentru Real.

• 88 g g

GOOOOL GIRONA! Oaspeții nu renunță la luptă și Juanpe marchează printr-o lovitură de cap al treilea gol al Gironei.

• 86 g g

GOOOOL REAL MADRID! Bale primește de la Modric și înscrie pentru 5-2. Real rezolvă definitiv datele problemei.

• 68 g g

GOOOOL GIRONA! Stuani reduce din diferență și marchează cu capul din careu, de lângă Carvajal.

• 64 g g

GOOOL REAL MADRID! Ronaldo înscrie din apropiere pentru 4-1, după ce portarul Gironei respinge în fața șutul trimis de Benzema.

• 62 oc oc

BARĂ REAL! Nacho e și el aproape de gol, după ce trimite cu capul în bara transversală.

• 59 g g

GOOOOL REAL MADRID! Benzema îi pasează lui Ronaldo, portughezul trimite aproape pentru Vazquez, care duce scorul la 3-1 cu o execuție plasată.

• 52 cg cg

Carvajal este avertizat pentru un fault la Stuani. Lovitură liberă foarte periculoasă pentru Girona, de la aproximativ 18 metri.

• 48 g g

GOOOL REAL! Ronaldo primește o pasă excelentă de la Benzema și îl învinge pe Bounou. Real o conduce pe Girona cu 2-1.

Începe repriza secundă

Finalul primei reprize. La pauză, Real este la egalitate cu Girona, scor 1-1.

• 42 oc oc

OCAZIE REAL! Șutul lui Ronaldo, deviat de zidul oaspeților, este reținut de Bounou, aflat pe fază.

• 36 oc oc

OCAZIE REAL! Asensio bate bine o lovitură liberă de la distanță, însă Bounou este la post și reușește să respingă.

• 30 cg cg

Mojica este avertizat după o intervenție cu cotul în duelul cu Carvajal.

• 29 g g

GOOOOL GIRONA! Stuani egalează printr-o lovitură de cap excelentă, după un corner de care au beneficiat oaspeții.

• 23 oc oc

GOL ANULAT! Lucas Vazquez reușește și el să înscrie, însă reușita mijlocașului este anulată pentru offside.

• 15 oc oc

Portu e aproape să egaleze, lovitura sa de cap trecând puțin pe lângă poartă.

• 12 fm fm

INFO: Ronaldo reușește golul cu numărul 19 în acest sezon de La Liga, în 23 de apariții.

• 11 g g

GOOOOL REAL! Ronaldo primește nemarcat în careu de la Kroos, iar starul portughez deschide scorul cu un șut plasat, fără nicio șansă pentru portarul advers.

• 5 oc oc

OCAZIE REAL! Ronaldo bate excelent o lovitură liberă de la 18 metri, însă portarul oaspeților respinge în corner.

Începe meciul de pe Santiago Bernabeu, dintre Real Madrid și Girona.