Rusescu a debutat la Sevilla într-o victorie cu 4-1. Site-ul oficial laudă prestația sa
17.07.2013, 01:16Sevilla s-a impus cu 4-1 în fața unei modeste echipe de amatori - San Fernando -, iar remarcații trupei lui Unai Emery au fost Jose Antonio Reyes și debutantul Marko Marin.
![raul rusescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTMl/MkYwNyUyRjE3JTJGMTAxODMwXzEwMTgz/MF9yYXVsX3J1c2VzY3UuanBnJnc9MTA2/MCZoPTYzNiZoYXNoPWQwYzA5ODUxY2ExYTI1ZDQ0MDljNTFhNzU0Y2ViNmNh.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Totuși, numai portarul Julian, mijlocașul Jose Antonio Reyes și Raul Rusescu au jucat toate cele 90 de minute ale disputei, în care Reyes și neamțul Marin au marcat câte o "dublă". Folosit ca vârf în sistemul 4-2-3-1, Rusescu a avut prima ocazie de gol a meciului și a reușit o prestație apreciată, deoarece a fost foarte activ și a cerut mereu balonul în posesie.
Românul a avut o bună ocazie de a deschide scorul, dar portarul celor de la San Fernando a reuşit să pareze şutul golgheterului Ligii 1. San Fernando a deschis scorul surprinzător în minutul 30, dar la pauză s-a intrat la egalitate, 1-1, Reyes marcând la cinci minute distanţă.
Rusescu a rămas pe teren şi după pauză, iar colegii săi au trecut la conducerea partidei, prin golurile lui Marko Marin ('55) şi Reyes ('63). Rusescu a văzut un cartonaş galben în minutul 85, pentru ca același Marin să stabilească în cele din urmă scorul final, 4-1, în minutul 90.
Echipele folosite de Unai Emery
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
SEVILLA (repriza 1): Julián - Modesto, Fazio, Pareja, Navarro, Reyes, Guarente, Maduro, Moisés, Cotán, Rusescu.
SEVILLA (repriza 2): Julián - Coke, Cala, Carriço, Alberto Moreno, Reyes, Medel, Rakitic, Víctor Machín, Marin, Rusescu.
Programul amicalelor Sevillei în această vară:
-20 iulie: Sevilla - Universidad Católica (Chile)
-23 iulie: Sevilla - Atlético Nacional (Columbia)
-27 iulie: Sevilla - Barcelona Guayaquil (Ecuador)
-9 august: Sevilla - Manchester United (Anglia)
Etichete: rusescu , raul rusescu , sevilla , raul rusescu sevilla , fernando , rusescu sevila , sevilla san fernando 4-1
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)