Alves appears for the first time to certify that he has not fled before the Court of Barcelona
Dani Alves a ajuns în fața instanței pentru prima oară de la eliberarea din închisoare
FC Barcelona, Barca v SSC Napoli - UEFA Champions League A flag bearing logo of FC Barcelona is sene prior to the UEFA C
Barcelona, 50.000.000€ pentru următorul transfer! Lovitura pregătită de catalani
Sb 31.03.2018 22:45

Sevilla - Barcelona 2-2. Catalanii rămân neînvinși după un final nebun. Două goluri într-un minut!

31.03.2018, 21:00

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Sevilla a condus Barcelona cu 2-0, în direct la Digi Sport 3, însă catalanii au avut o revenire incredibilă! Suarez şi Messi au marcat de două ori într-un minut, iar echipa lui Ernesto Valverde a ajuns la 37 de meciuri fără înfrângere în campionat.

Cu Messi doar rezervă, Barcelona a avut probleme în deplasarea de la Sevilla. Gazdele au deschis scorul cu zece minute înainte de pauză. Franco Vazquez a înscris, după ce Correa a găsit breşa din apărarea catalanilor.

Repriza a doua a început şi mai prost pentru echipa lui Ernesto Valverde. Luis Muriel a marcat pentru 2-0 la cinci minute de la reluarea jocului. Suarez putea readuce suspansul în ultima parte a meciului, însă mingea trimisă de atacantul sudamerican a şters bara porţii. Cu Messi intrat în teren, Barcelona a reuşit o revenire miraculoasă. Catalanii au înscris de două ori în mai puţin de un minut! Suarez a redus din diferenţă, iar Messi a restabilit egalitatea în minutul 89!

S-a încheiat 2-2, iar liderul din La Liga şi-a extins recordul incredibil la 37 de meciuri fără înfrângere în La Liga.

După acest rezultat, Barca are 76 de puncte, 13 în plus faţă de a doua clasată, Atletico Madrid, care urmeaza sa evolueze duminica, în direct la Digi Sport 3, cu Deportivo la Coruna. Sevilla e doar a şasea în ierarhie, cu 46 de puncte, şi şi-a luat deja gândul de la Liga Campionilor: e la 14 puncte în spatele locului 4, Valencia.

• 90+3 final

Final de meci. Sevilla și Barcelona termină meciul la egalitate, 2-2.

• 89 g g

GOOOOOOOOL BARCELONA! Messi trage din afara careului și egalează cu toată opoziția lui Rico!

• 88 g g

GOOOOOOL BARCELONA! Suarez reia decisiv din careul mic!

• 87 oc oc

BARĂ BARCELONA! Rakitic reia cu capul, bară!

• 86 fm fm

Messi trage după o serie de driblinguri, din unghi, dar Rico acordă corner

• 81 s s

La Barcelona, Alcacer îl schimbă pe Iniesta

• 81 s s

Nolito îl schimbă pe Jesus Navas, la gazde.

• 79 oc oc

OCAZIE SEVILLA! Banega îl găsește pe partea cealaltă a careului pe Jesus Navas, care trage pe jos, iar Ter Stegen respinge cu dificultate!

• 77 s s

Denis Suarez intră în locul lui Paulinho

• 76 fm fm

Messi trage de la 20 de metri, la un metru de poarta lui Rico

• 75 fm fm

Din nou este găsit Muriel în careul Barcelonei, dar șutul său îl ia la țintă pe Jordi Alba

• 72 s s

Joaquin Correa este schimbat cu Guido Pizarro.

• 69 oc oc

OCAZIE SEVILLA! Din nou pe contraatac, mingea ajunge la Muriel, în partea dreaptă a careului, care trage alături!

• 68 info

Iniesta a centrat, Rico a gafat scapând balonul, dar Suarez nu a putut să reia decisiv și Rico a intervenit bine a doua oară

• 66 info

Messi este destul de des deposedat de jucătorii echipei andaluze. Nu a intrat în ritmul jocului sau ceva îl deranjează...

• 62 oc oc

OCAZIE SEVILLA! Muriel a scăpat pe contraatatac, a pătruns în careu, dar șutul său cu latul a trecut puțin alături.

• 60 oc oc

BARĂ BARCELONA! Din cădere, dar dintr-un unghi închis, Suarez a reluat în bara laterală!

• 59 fm fm

Messi a trimis pentru Coutinho, acesta a retrimis în fața porții, Suarez aștepta, dar Kjær a pus un picior și a respins!

• 58 s s

Dembele, prea modest în acest meci, este înlocuit de Messi!

• 56 oc oc

OCAZIE IMENSA PENTRU SEVILLA! Navas a pătruns nestingherit în careu, a reușit să trimită pe poartă, a scos Pique de pe linie, apoi Vasquez nu a putut să găsească poarta cu o reluare din prima!

• 50 g g

GOOOOOOL SEVILLA! Escudero trage tare din interiorul careului, lateral stânga, mingea ajunge la Muriel, care a reluat decisiv din preajma punctului cu var. Umititi a deviat ușor balonul, care a atins bara laterală înainte să intre în poarta lui Ter Stegen!

• 48 info

Messi a ieșit la încălzire. Intre timp, Muriel a fost căutat în mijlocul careului catalan, dar nu a reușit să reia spre poartă

• 47 s s

Layun a intrat în locul lui Mercado, la gazde, care avea un galben și care a fost aproape de a fi eliminat.

• 46

Începutul reprizei secunde.

• 45+2

Sfârșitul primei reprize.

• 45+1 cg cg

Rico primește galben pentru întârzierea repunerii balonului.

• 44 oc oc

OCAZIE! Pique a încercat să reia cu călcâiul, nu a lovit mingea cum și-a dorit, dar din cădere a atins balonul cu posteriorul și mingea a trecut puțin pe lângă!

• 39 fm fm

Umtiti reia cu capul, moale, prinde Rico.

• 36 g g

GOOOOOOL SEVILLA! Franco Damian Vasquez deschide scorul din interiorul careului mic, după o pasă a lui Correa!

• 35 fm fm

Umtiti se teme să sară serios la un balon trimis în careu de Iniesta, dintr-o lovitura liberă, iar mingea iese în aut de poartă.

• 34 cg cg

Mercado vede primul galben al meciului

• 21 oc oc

OCAZIE IMENSĂ PENTRU SEVILLA! Correa a reluat cu capul, cu pământul, din mijlocul careului mic, dar mingea a trecut milimetric pe lângă!

• 17 oc oc

OCAZIE! Muriel s-a înălțat de lângă Jordi Alba, trimite cu capul, puțin pe lângă!

• 12 fm fm

Correa primeste în careul mic, trage cu dreptul, dar mingea este respinsă de Pique.

• 10 oc oc

OCAZIE! Suarez a reluat cu stângul din mijlocul careului, dar mingea a trecut puțin pe lângă poartă!

• 4 oc oc

OCAZIE! Suarez combină cu Coutinho, mingea revine la vârful oaspeților, care trage la colțul scurt, respinge Rico.

• 3

Început tare de meci al gazdelor, care pun deja presiune pe apararea Barcelonei.

A început partida dintre Sevilla și FC Bracelona.