I Liga: SC Braga vs GD Chaves
Transfer dezastruos: fiecare minut în care a jucat a costat clubul peste 40.000 €
Real Valladolid CF v Getafe CF - La Liga
Scandal în La Liga: suspiciune de blat la un meci decis în minutul 90+6! Ancheta e în plină desfășurare
gigi
Gigi Becali, ofertă de 1.500.000€! Italienii au reacționat
LIVE Liga Digi Sport

Video Sevilla - FC Barcelona 1-1. Meci superb pe Ramon Sanchez Pizjuan! Bara le-a refuzat victoria catalanilor pe final

22.12.2021, 00:15

Meciul Sevilla - FC Barcelona, partidă restantă din etapa a patra a primei ligi din Spania, s-a terminat la egalitate, scor 1-1, în direct la Digi Sport 1.

profimedia-0648958902
Sevilla - FC Barcelona / Foto Profimedia
  • MEDIA: Liga Digi Sport, vineri, 17:00, DGS 1

• MEDIA: Fotbal Club, vineri, 19:00, DGS 1

Papu Gomez a deschis scorul în minutul 32, după o schemă superbă, dar Ronald Araujo a egalat cu o lovitură de cap înaintea pauzei.

Sevilla - FC Barcelona 1-1. Meci superb pe Ramon Sanchez Pizjuan

În urma acestui rezultat, Sevilla rămâne pe locul 2 în La Liga, cu 38 de puncte, la cinci lungimi în spatele liderului Real Madrid. Rivala locală Betis completează podiumul, cu 33 de puncte.

FC Barcelona a urcat pe locul 7, cu 28 de puncte, la două puncte distanță de Rayo Vallecano, ocupanta locului 4. Primele patru clasate din La Liga se califică automat în grupele UEFA Champions League în sezonul următor.

VIDEO Sevilla - FC Barcelona 1-1

• Sevilla: Bono - Kounde, D. Carlos, Reges, Rekik - Jordan, Delaney (Augustnsson 86), Rakitic (Gudelj 70) - Ocampos (Fattore 90+2), Mir (En Nesyri 70), Papu Gomez (Juanlu 86)
  • FC Barcelona: Ter Stegen - Araujo, Pique, E. Garcia (Lenglet 73), Alba - Gavi, Busquets, F. De Jong (L. De Jong 85) - Dembele, Jutgla (Nico 73), Abde Ezzalzouli

Minutul 90+6: Fluier final! Meciul Sevilla - FC Barcelona se termină la egalitate, scor 1-1.

Minutul 84: Bară! Dembele a pătruns în careul celor de la Sevilla, a șutat puternic, dar mingea a lovit stâlpul din dreapta portarului Bono, care a plonjat în gol. Ocazie uriașă pentru FC Barcelona, spre disperarea lui Xavi.

Minutul 81: Ocazie FC Barcelona. Gavi a trimis cu capul pe lângă poarta gazdelor.

Minutul 64: Cartonaș roșu! Fundașul Jules Kounde a fost eliminat direct după ce l-a lovit cu mingea în față pe Jordi Alba.

Minutul 46: S-a reluat jocul, cei doi antrenori nu au făcut schimbări la pauză.

Minutul 45+1: Pauză!

Minutul 45: GOL FC Barcelona! Fundașul Ronald Araujo înscrie cu o lovitură de cap perfectă! Catalanii egalează înainte de pauză.

Minutul 32: GOL Sevilla! Papu Gomez înscrie superb după o schemă a gazdelor! Apărarea Barcelonei a fost păcălită complet la o lovitură de colț.

Minutul 30: Ocazie FC Barcelona. Dembele a scăpat spre poarta adversă, dar șutul său a fost respins de portarul Bono. Rămâne 0-0!

Minutul 22: Rafa Mir a trimis în plasă, dar reușita atacantului de la Sevilla a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Minutul 12: Ocazie FC Barcelona. Ferran Jutgla a șutat pe lângă poarta adversă.

Minutul 1: A început meciul!

Înaintea partidei directe, Sevilla este pe locul doi în La Liga, cu 37 de puncte, în timp ce FC Barcelona se află pe a opta poziție a ierarhiei, cu 10 puncte mai puțin decât formația andaluză.

Sevilla - FC Barcelona LIVE VIDEO, ora 22:30, în direct la Digi Sport 1

Sevilla traversează o formă sportivă bună și a reușit să câștige ultimele trei partide de campionat, cu Villarreal, Bilbao și Atletico Madrid, campioana en-titre. Formația lui Julen Lopetegui a pierdut ultima dată în La Liga în urmă cu aproape o lună, pe 28 noiembrie, 1-2 cu actualul lider Real Madrid.

Barcelona, în schimb, s-a impus runda trecută cu Elche, succes venit după două runde fără victorie, o înfrângere cu Betis și un rezultat de egalitate la Pamplona, cu Osasuna.

Deși, de la venirea lui Xavi, rezultatele s-au îmbunătățit, Barcelona rămâne în continuare chiar și în afara locurilor de cupe europene. Catalanii sunt despărțiți de trei puncte de ultima poziție care asigură calificarea în grupele ediției viitoare a Ligii Campionilor, ocupată de Rayo Vallecano.

Sevilla - FC Barcelona LIVE VIDEO, 22:30, Digi Sport 1. Echipele probabile

• Sevilla: Bono - Kounde, Gudelj, Rekik, Augustinsson - Rakitic, Reges, Jordan - El Haddadi, Mir, Gomez
  • Barcelona: ter Stegen - Araujo, Pique, Lenglet - de Jong, Busquets, Nico - Gavi - Dembele, Jutgla, Abde

Etichete: fc barcelona , sevilla , video la liga , sevilla barcelona , meciuri la liga

Fraţi români împuşcaţi pe stradă, în Spania: unul a murit pe loc, celălalt e în stare gravă. Atacatorii sunt de negăsit

Doi români au fost împuşcaţi în Spania în plină stradă, sub ochii îngroziţi ai martorilor, care au...

firea nicusor
Gigi Becali a dat lovitura după ce Nicușor Dan a câștigat alegerile în fața Gabrielei Firea: ”Câteva zeci de milioane”

A apărut în public la o lună după ce a fost stropit cu acid și i-a lăsat mască pe toți! Imagini greu de privit
7
După ce a fost ”demascat” de soție în miez de noapte, fotbalistul din SuperLigă s-a afișat cu noua iubită și a dat replica
zeta
Imagini greu de privit publicate de ucraineni, cu 4 zile înaintea meciului cu România
11 June 2024: European Football Championship Group E Symbolic image - international match, Länderspiel, Nationalmannscha
A cerut o grămadă de bani și l-a enervat pe Gigi Becali! Salariul cu care a fost convins să semneze cu FCSB, până la urmă
gigi-becali1
gigi

FCSB, lăudată după aducerea lui Marius Ștefănescu: ”Cel mai important transfer al verii”
WhatsApp Image 2024-06-14 at 15.17.49
Oficial Dinamo a anunțat o nouă despărțire: Fotbalistul cu 18 selecții la națională a plecat din Ștefan cel Mare
dinamo
Oficial Dan Petrescu și-a adus antrenor secund la CFR Cluj
laurentiu rus
Xavi l-a avertizat pe următorul antrenor de la Barcelona: ”Atenție! Barca e mai presus de orice și oricine!”
Xavi Hernandez press conference - FC Barcelona
Sevilla - Barcelona 1-2. Victorie pentru Xavi la ultimul meci pe banca echipei din Catalonia
profimedia-0876691090
Dakota Johnson, accident vestimentar pe covorul roșu. Vântul i-a ridicat rochia la spate și a lăsat la vedere mai mult decât trebuia
Fotbalistul putea rata EURO 2024 din cauza PlayStation: „Antrenorul m-a făcut leneș și asta m-a motivat!”
E gata cu transferul lui Louis Munteanu la FCSB! Gigi Becali a făcut anunțul, după oferta de 1.500.000 de euro
Jude Law a refuzat rolul Superman. De ce nu a crezut că este o mișcare potrivită pentru el
Inna, criticată dur de Sanda Ladoși: „A fost pusă să cânte live și nu a putut!” Ce a spus artista despre Andra, Delia și Theo Rose
Mai poate câștiga Ucraina războiul? Generalul român decorat de SUA răspunde la întrebarea ce dă fiori
Cum îți crești toleranța la alcool? Bei vin, țuică, whiskey și a doua zi nu te doare capul
Cine este Babasha, cântărețul de manele huiduit la concertul Coldplay de pe Arena Națională
Românca s-a calificat în sferturile de finală ale turneului ITF de la Biarritz. A eliminat-o pe principala favorită
A văzut cum a fost dat afară Xavi de la Barcelona și nu s-a mai abținut: ”Nu ar trebui să spun asta!”