Exclusiv Gâlcă a semnat! E al patrulea tehnician român din istoria clubului saudit

Video Suarez a scăpat de eliminare după ce şi-a lovit un adversar

ronaldinho barca

Ronaldinho a ratat prezentarea la Barcelona. A preferat o zi de plajă

suarez lovire

16.10.2016, 10:45

Luis Suarez a înscris din nou în victoria cu 4-0 a Barcelonei contra lui Deportivo La Coruna, însă a creat și o controversă în Spania după partida cu Florin Andone și compania.

Atacantul uruguayan a fost surprins de camerele TV în timp ce și-a lovit un adversar, Alejandro Arribas.

S-a întâmplat în minutul 35, la numai șase minute după ce Arribas fusese introdus pe gazon și cu opt minute înainte ca Suarez să marcheze al șaselea său gol din acest campionat, în opt etape.

Arbitrul Jose Sanchez nu a observat însă incidentul, iar sud-americanul a scăpat nu numai de eliminare, ci și de primirea unui cartonaș galben.

Luis Suarez ar putea fi însă suspendat pe baza probei video, în condiţiile în care Barca urmează să aibă două deplasări dificile în campionat, la Valencia şi Sevilla.

VEZI AICI LOVITURA LUI SUAREZ

florin

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Noua lovitură pregătită de PSG Barcelonei. Şeicii, gata să-i achite clauza de reziliere lui Sergio Busquets

busquets

Suarez: ”Am plâns când Barcelona mi-a spus că mă vrea chiar dacă îl mușcasem pe Chiellini”