Zidane Ronaldo

Un dublu câștigător de Champions League critică numirea lui Zidane la Real: "O nebunie!"

VIDEO Barcelona a avut un penalty neacordat, la 1-1, în meciul cu Espanyol

messi2

VIDEO Lionel Messi a stabilit un nou record, în acest sezon, contra lui Espanyol

capt pen barcelona

06.01.2016, 22:41
  • Fotbal, Liga 1: Astra - Dinamo (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 1) şi Iaşi - Viitorul (sâmbătă, 19:45, Digi Sport 2)

• Tenis: WTA Dubai (FINALA), Digi Sport 2: E. Svitolina - D. Kasatkina e sâmbătă, la ora 17:00

VIDEO FC Barcelona – Espanyol. La patru zile după ce au remizat în La Liga, 0-0, Barcelona și Espanyol s-au întâlnit din nou, în manșa tur a optimilor Cupei Spaniei. Pe Camp Nou, la 1-1, campioana a avut un penalty neacordat, la un fault asupra lui Neymar.

Felipe Caicedo a deschis scorul pentru Espanyol, în minutul 9, iar Leo Messi a egalat după doar patru minute. Zece minute mai târziu, Neymar a preluat o minge trimisă spre el în careul oaspeților, dar a fost lovit de Javi Lopez.

Suprinzător, arbitrul Martinez Munuera nu a dicat lovitură de la 11 metri, la o fază clară, lăsând jocul să continue. Messi avea să mai marcheză însă până la pauză și să-i ducă echipa în avantaj.

Meteorologii anunță cod portocaliu de frig în următoarele zile în aproape toată țara. Harta...

Spaniolii au anunțat verdictul pentru Pique, care a fost cercetat pentru declarațiile împotriva rivalei Espanyol

Pique Barcelona

Al doilea cel mai mare stadion din țară riscă să se prăbușească. „Nu putem discuta de investiții”

Video Messi îi oferă lui Valverde ce nu le-a oferit altor antrenori: "A fost clar de la început"

messi barcelona valverde

Barcelona, reclamată de rivala locală după insultele fanilor de la derby-ul din sferturile Cupei Spaniei