profimedia-0769968904
Joan Laporta a primit o ofertă de ”de nerefuzat” pentru următoarele 10 sezoane
colaj ilie dumitrescu istvan kovacs
Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce Istvan Kovacs a dat 3 cartonașe roșii și un penalty
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
Foto Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
LIVE Liga Digi Sport
Villarreal Villarreal
4 - 4
Barcelona Barcelona
Ma 02.04.2019 23:30

Villarreal - Barcelona 4-4. Meci nebun! Messi și Suarez au marcat două super-goluri în prelungiri

02.04.2019, 23:55

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Villarreal și Barcelona au oferit unul dintre cele mai frumoase meciuri din această ediție de La Liga, încheiat la egalitate, 4-4. Catalanii au condus cu 2-0, după primele 16 minute, după reușitele lui Coutinho și Malcom.

A urmat însă o revenire incredibilă a ”Submarinului Galben”, care a marcat nu mai puțin de patru goluri prin care a condus cu 4-2, în minutul 80. Rezerva Messi, intrat pe teren în minutul 62, a înscris al șaselea gol din lovitură liberă din acest sezon, în minutul 90, când Villarreal evolua cu un om în minus.

Luis Suarez a fost cel care a dat lovitura în al patrulea minut al prelungirilor, cu un șut spectaculos din careul de 16 metri. S-a terminat 4-4 și avantajul Barcelonei față de Atletico Madrid este acum de opt puncte.

Barcelona - Atletico Madrid se va disputa sâmbătă, de la ora 21:45, în direct pe Digi Sport 1. Partida din etapa a 31 va putea fi urmărită în timp real pe digisport.ro.

Știrea inițială

Barcelona este înaintea a opt zile de foc. După meciul cu Villarreal va avea derby cu Atletico Madrid şi prima manşă cu Manchester United, din sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Catalanii îşi fac încălzirea în această seară, pe terenul "Submarinului galben", echipă disperată să se salveze de la retrogradare.

"Vom trata cu seriozitate maximă această partidă, chiar dacă toată lumea se concentrează mai degrabă pe meciul din Liga Campionilor sau pe derby-ul cu Atletico", a spus antrenorul catalanilor, Ernesto Valverde.

Barcelona este lider detaşat în Primera, cu zece puncte avans faţă de Atletico Madrid şi 12 peste Real Madrid, în timp ce Villarreal e pe locul 17, primul deasupra poziţiilor retrogradabile.

Villarreal - Barcelona va fi în direct la Digi Sport 1 în această seară, la 22:30. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

• 90+5 fr2

Final de partidă. Meci superb transmis ÎN DIRECT de Digi Sport. Villarreal - Barcelona 4-4.

• 90+4 g g

GOOOL BARCELONA! GOOOL LUIS SUAREZ! Catalanii egalează la ultima fază! Luis Suarez trage puternic, din prima, de la marginea careului de 16 metri, pe colțul scurt și Asenjo nu poate face nimic

• 90 g g

GOOOL BARCELONA! GOOOL MESSI! Decarul Barcelonei transformă impecabil dintr-o lovitură liberă de la 17 metri și catalanii speră că mai pot pleca cu un punct

• 87 s s

Modifricare la Villarreal. Chukwueze îi lasă locul în teren lui Bonera

• 86 cgr cgr

ROȘU VILLARREAL! Alvaro Gonzalez îl faultează pe Luis Suarez, vede al doile cartonaș galben și pleacă mai devreme la vestiare

• 80 g g

GOOOL VILLARREAL! GOOOL BACCA! Columbianul primește o pasă genială de la Santi Cazorla, îl driblează pe Ter Stegen și înscrie golul 4 al gazdelor în acest meci

• 77 cg cg

Arturo Vidal este și el avertizat de centralul Hernandez și va fi suspendat în meciul cu Atletico Madrid

• 68 oc oc

OCAZIE VILLARREAL! Chukwueze driblează un adversar la marginea careului de 16 metri și trage, mingea este deviată de Umtiti, dar Ter Stegen izbutește să respingă în transversală

• 64 oc oc

OCAZIE BARCELONA! Luis Suarez trimite un șut puternic din drop, dar balonul trece puțin peste transversala porții lui Asenjo

• 63 s s

Modificare la Villarreal. Morlanes îi lasă locul în teren lui Caseres

• 62 g g

GOOOOL VILLARREAL! GOOOL IBORRA! Submarinul galben întoarce rezultatul, după ce Barcelona avea 2-0 în minutul 16. Iborra a înscris cu un șut la colțul lung, la doar câteva secunde de la intrarea lui Messi pe teren

• 61 s s

Schimbare la Barcelona. Lionel Messi intră în locul lui Coutinho

• 50 g g

GOOOL VILLARREAL! GOOOL EKAMBI! Gazdele restabilesc egalitatea la o fază simplă, ajutați și de o eroare a lui Ter Stegen. Ekambi a primit o pasă în flancul drept a intrat în careu și a trimis direct pe poartă, surprinzându-l pe Ter Stegen, care ieșise pe centrare

A început repriza secundă a partidei Villarreal - Barcelona

• 45+3 fr1

Final de primă repriză: Villarreal - Barcelona 1-2

• 45+2 oc oc

OCAZIE BARCELONA! Luis Suarez trimite lângă bară, dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri, dar Asenjo se întinde și respinge

• 44 cg cg

Cartonaș galben și pentru Funes Mori în acest final de primă repriză

• 43 cg cg

Lenglet face fault la marginea careului de 16 metri și vede și el cartonașul galben

• 40 oc oc

OCAZIE VILLARREAL! Chukwueze rămâne pericolul numărul unu pentru poarta Barcelonei. Tânărul atacant al gazdelor a fost servit în careu și a șutat din prima, dar Ter Stegen a avut încă o intervenție excelentă

• 38 cg cg

Primul avertisment și în tabăra catalană. Sergio Busqets este cel care îl vede

• 36 cg cg

Alvaro Gonzalez este primul jucător avertizat în această partidă

• 23 g g

GOOOL VILLARREAL! GOOOL CHUKWUEZE! Gazdele reduc din diferență pe un contraatac. Atacantul nigerian a trimis prima dată în bară, dar mingea i-a revenit și a doua oară nu l-a mai iertat pe Ter Stegen

• 19 oc oc

BARĂ BARCELONA! Coutinho primește o pasă pe culoar de la Luis Suarez, trimite o scăriță peste Asenjo, dar mingea lovește bara și Villarreal scapă de această dată

• 16 g g

GOOOL BARCELONA! GOOOL MALCOM! După doar 4 minute de la pasa decisivă pentru Coutinho, Malcom își trece în cont și un gol. Brazilianul a reluat cu capul o centrare a lui Coutinho

• 12 g g

GOOOL BARCELONA! GOOOL COUTINHO! Plecat de la limita ofsaidului, Malcom îi pasează în fața porții lui Coutinho, care îndeplinește o simplă formalitate

• 8 oc oc

OCAZIE VILLARREAL! Chukwueze ia o acțiune pe cont propriu și ajunge în poziție de finalizare, dar Ter Stegen este și de această dată atent și respinge

• 7 oc oc

OCAZIE VILLARREAL! Iborra a reluat cu capul din 6 metri, dar Ter Stegen scoate de sub transversală și trimite în corner