perez

Perez destramă tridentul BBC! Atacantul cu instict de killer dorit de Real face sezonul carierei

Video Villarreal - Malaga 2-0. Italianul Sansone a salvat "Submarinul galben" în faţa ultimei clasate

Marcelo

Marcelo a devenit al doilea străin din istoria lui Real Madrid cu 300 de meciuri în La Liga

sansone

05.11.2017, 21:40

Nicola Sansone a intrat pe teren în repriza a doua şi a marcat de două ori, iar Villarreal s-a impus cu 2-0 pe teren propriu în faţa ultimei clasate din La Liga, Malaga.

Lovită în plin de accidentări şi suspendări, Villarreal a fost salvată de o rezervă, după o primă repriză fără goluri.

Italianul Sansone a intrat în minutul 63, iar cinci minute mai târziu a deschis scorul. Apoi a rezolvat meciul cu un sfert de oră înainte de final, reuşind a doua "dublă" personală în La Liga.

S-a terminat 2-0 pentru "Submarinul galben", care are patru victorii în ultimele cinci etape şi rămâne în zona locurilor de Liga Campionilor.

ECHIPELE

Villarreal: Barbosa - Mario Gaspar, Bonera, Victor Ruiz, Jaume Costa - Rodrigo, Soriano (Cheryshev 56), Fornals, Chuca (Sansone 63) - Bakambu, Bacca (Raba 81)

Antrenor: Javi Calleja

Malaga: Roberto - Rosales, Baysse, Luis Hernandez, Juankar - Keko (Borja Baston 79), Recio, Adrian, Chory (Jony 74), Juanpi (En-Nesyri 68) - Penaranda

Antrenor: Michel

Suarez: ”Am plâns când Barcelona mi-a spus că mă vrea chiar dacă îl mușcasem pe Chiellini”

suarez-pique

Primul oraș de provincie din România care ar putea avea metrou

Dorit de cele mai bogate cluburi, Griezmann e lăsat cu ochii în soare de a treia echipă care îl ademenea

simeone griezmann

Video Faza zilei în Premier League: un fotbalist a greşit ziua meciului. ”Frate, jucăm mâine”