Adrian Mititelu știe exact de ce a pierdut U Craiova 1948 cu FCSB și a tras o concluzie
articol scris de Digi Sport17.07.2023, 00:12
U Craiova 1948 a debutat cu o înfrângere în noul sezon, 1-3 cu FCSB.
![mititelu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDYl/MkYwMyUyRjE3NDE2NDhfMTc0MTY0OF9t/aXRpdGVsdS5qcGcmdz0xMDYwJmg9NjM2/Jmhhc2g9ZGFiYTlmYjQzOWViNGIzODNhMWQwNmMzYmEyMmVmN2Y=.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Adrian Mititelu, patronul clubului, crede că FCSB a meritat victoria și că între cele două echipe a fost o mare diferență din punct de vedere fizic.
VIDEO cu rezumatul meciului U Craiova 1948 - FCSB 1-3:
Adrian Mititelu, reacție după eșecul cu FCSB
De asemenea, omul de afaceri a numit-o ”un coșmar” pe FCSB și a concluzionat că adversarul de la Târgu Jiu este cea mai bună echipă din România.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
”Mi-am dat seama după primele 10 minute că cei de la FCSB au o viteză în plus, că sunt mai determinați și că nu avem cum să îi batem. Noi mai avem nevoie de un meci sau două pentru a intra în ritm. Eu sunt optimist, nu judec după ce s-a întâmplat astăzi.
Ei au o valoare ridicată, vin după un titlu pierdut, determinați, mai bine fizic. Ei au avut un program cu amicale mai dificile. Noi, din cauza plecării lui Janeiro, a trebuit să modificăm totul.
Când simți că adversarul e mai bun fizic, mai proaspăt, începe să apară îndoiala. Vă zic eu că asta s-a întâmplat. FCSB a fost mai proaspătă ca niciodată. La meciul direct următor nu va mai fi acest raport de forțe. Noi am jucat la 60% din ce putem, asta simt.
Pentru noi, FCSB e un coșmar. Cum suntem noi pentru Rapid, așa sunt ei pentru noi. Niciodată de când am revenit în Liga 1 nu a fost un eșec cu așa diferență mare, dar cunosc cauzele. M-a bătut cel mai puternic lot din România, cel mai puternic club”, a declarat Adrian Mititelu, la GSP Live.
U Craiova 1948, deplasare la Sepsi în etapa a doua
După eșecul cu FCSB, pentru U Craiova 1948 urmează prima deplasare a sezonului, la Sfântu Gheorghe, pentru confruntarea cu Sepsi.
Duelul echipelor care s-au luptat în meci direct sezonul trecut pentru ultima poziție de play-off are loc vineri, de la ora 18:30, în direct la Digi Sport 1.
Etichete: adrian mititelu , u craiova 1948 fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...