captura petrescu in tribuna 2

Video Exclusiv ”Nuuu! Cam asta a fost, ai înțeles?!” Reacția lui Balint, după ce Mara a spus că Petrescu nu va da mesaje echipei

Video Alibec, reacţie nervoasă la adresa lui Dică! A primit cartonaş galben pe bancă

Dan Petrescu

Foto Juristul e la putere! Cum a comunicat Petrescu cu secundul Bordeanu, în timpul meciului cu FCSB

captura schimare alibec

18.03.2018, 21:36
  • Tenis, Fed Cup, în direct la Digi Sport 1Irina Begu - Timea Bacsinszky (ora 15:25)

• Cupa Spaniei, finala: Barcelona - Sevilla (sâmbătă, 22:30, Digi Sport 2); Cupa Angliei, semifinala: Man. United - Tottenham (sâmbătă, 19:15, Digi Sport 2); Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

UPDATE: 22:30: Denis Alibec a avut o ieşire nervoasă şi în momentul în care a fost înlocuit de Nicolae Dică cu Harlem Gnohere. Atacantul i-a reproşat antrenorului său că l-a scos de pe teren. În momentul în care s-a aşezat pe banca, a aruncat o pereche de ghete. A fost calmat cu greu de arbitrul Ovidiu Haţegan, care i-a arătat un cartonaş galben.

VIDEO CFR - FCSB. Denis Alibec a primit o nouă şansă din partea lui Nicolae Dică, dar a arătat semne de nervozitate încă din primele momente ale partidei din Gruia.

În minutul 18, atacantul roş-albaştrilor l-a faultat pe Culio în jumătatea de teren a CFR-ului, iar Ovidiu Haţegan a fluierat fault în atac. Alibec şi-a ieşit imediat din minţi şi a gesticulat vehement, în stilul caracteristic.

VIDEO CU FAULTUL LUI ALIBEC

Câteva minute mai târziu, Alibec a fost nemulţumit după ce a trimis o pasă către Junior Morais, dar fundaşul nu era în poziţia în care spera să îl găsească Denis. A gesticulat din nou, dar Nicolae Dică a aplaudat şi l-a încurajat.

VIDEO CU FAZA LUI ALIBEC ŞI MORAIS

Dică îşi pune speranţele pentru victorie şi în atacantul care a costat două milioane de euro. În tabăra celaltă, Dan Petrescu recunoaşte că dacă atacantul de 27 de ani prinde o zi bună, e aproape imposibil de oprit.

"Sper să nu fie în aceeaşi formă ca la ultimul meci. Dacă Alibec e la maximum, toţi ştim că poate să fie cel mai bun vârf din România. Nu numai din campionatul nostru, cel mai bun vârf român", a declarat Dan Petrescu.

"Alibec este bine, a evoluat 30 de minute cu Viitorul, e ok din toate punctele de vedere. Cel mai important este că ambii atacanți sunt apți și sper ca cel care va intra să și marcheze, pentru că asta este misiunea atacantului", a spus Nicolae Dică.