Andrei Prepeliță a identificat cauzele pentru care FC Argeș a pierdut meciul cu Hermannstadt
articol scris de Digi Sport05.09.2022, 21:23
Hermannstadt s-a impus în fața celor de la FC Argeș, 1-0, într-un meci jucat la Pitești.
![prepelita](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDMl/MkYxMSUyRjE0NzQxOTJfMTQ3NDE5Ml9w/cmVwZWxpdGEucG5nJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTMzYTY1MDllNTFkYjA0ZWU1ZDg0NDM1MmEyMjcwZTAw.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Confruntarea dintre cele două a contat pentru etapa cu numărul 9 a Ligii 1.
Andrei Prepeliță, după FC Argeș - Hermannstadt 0-1
Tehnicianul gazdelor, Andrei Prepeliță, a pus pe seama greșelilor personale eșecul formației sale cu formația din Sibiu.
"Am avut inițiativa, în a doua repriză am forțat și am avut ceva șanse de gol. Din păcate, o greșeală individuală și am primit acel gol. Poate Lato putea să fie mai aproape la acea fază, dar după nu a fost un șut imparabil, A avut ocazii Garita, Ișfan, am avut, dacă eram puțin mai lucizi cred că puteam să rezolvăm meciul mai repede.
Chiar și așa, nu trebuia să primim gol. I-am dat banderola lui Ișfan ca să fie o motivație în plus. Dintre cei care au fost pe teren el era cel mai vechi. Nu m-am gâdnti să pun presiune pe el. El trebuie să fie concentrat meci de meci și să nu aibă fluctuații în evoluții.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cestor este accidentat, și el și Bertrand. De asta nu au făcut parte din lot. Eu îmi doresc să mai vină un jucător, să vedem dacă conducerea e de acord. Nu am discutat cu Tamaș, am văzut doar ce a apărut în presă. E jucător sub contract. Lupta este strânsă în Liga 1, suntem la început", a spus Andrei Prepeliță.
VIDEO REZUMAT FC Argeș - Hermannstadt 0-1
Etichete: liga 1 etapa 9 , andrei prepelita , hermannstadt , antrenor fc arges
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...