Video Benzar, cel mai înjurat jucător de la Viitorul. Replica perfectă pentru dinamoviști: "Chiar îi înțeleg!"
05.02.2017, 09:40VIDEO Dinamo - Viitorul Constanța 1-2. Deși au condus pe tabelă, elevii lui Ioan Andone s-au văzut învinși pe teren propriu în primul meci de la reluarea campionatului. La final, Romario Benzar le-a răspuns fanilor dinamoviști care îl înjurau.
![benzar](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTcl/MkYwMiUyRjA1JTJGNzM3NjI5XzczNzYy/OV9iZW56YXIuSlBHJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTEyNTMwNDRjZjMxNjE1ODVmYWNjNTQ3NjM3OTFlZGMx.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
”Roș-albii” nu au digerat înfrângerea suferită pe teren propriu cu liderul la zi al Ligii 1. După ce și-au obţinut calificarea matematică în play-off în urma victoriei, scor 2-1, la final, jucătorii Viitorului s-au îndreptat spre proprii fani cu care au sărbătorit succesul. Însă, în drumul spre vestiare, Romario Benzar a fost înjurat și apostrofat de către fanii ”roș-albi” situați la Tribuna a II-a. Acesta nu a rămas dator și le-a răspuns acestora. ”Sunteți pe 8, sunteți pe 8”, a sunat Benzar, în timp ce îi aplauda ironic.
VEZI AICI PROGRAMUL CANALELOR DIGI SPORT
”Chiar îi înțeleg. Am fost de cinci ori în ”Groapă”, i-am bătut de cinci ori. Înțeleg că sunt supărați pe mine, dar nu au de ce”, a declarat apoi fotbalistul Viitorului Constanța, care a mai adăugat că ”nu mă interesează cine prinde play-off-ul. Important e că noi suntem acolo sus, suntem pe primul loc”.
Romario Benzar este convins că Astra Giurgiu este o echipă bună și nu ar vedea de ce trupa lui Marius Șumudică nu ar prinde și ea un loc de play-off. ”Și Astra are o echipă foarte bună. M-aș bucura să prindă play-off-ul”, a conchis fotbalistul Viitorului Constanța.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
VIDEO CU MOMENTUL ÎN CARE BENZAR SE ÎNDREAPTĂ SPRE VESTIARE ȘI ARE UN SCHIMB DE REPLICI CU SUPORTERII DINAMOVIȘTI:
Etichete: dinamo , stefan cel mare , viitorul , conflict , benzar
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...