Budescu, acuzat că "și-a luat-o în cap", după ce Becali l-a servit cu miel în vestiar: "Am fost ospătarul lui"
10.04.2018, 11:06FCSB - CSU Craiova 2-0 / Jucătorii de la FCSB au avut meci chiar în a doua zi de Paște, cu CS U Craiova, iar patronul Gigi Becali a dezvăluit că i-a servit cu miel în vestiar. Gestul șefului roș-albaștrilor se pare însă că nu a fost privit așa cum se aștepta acesta, iar Budescu a fost criticat după meci.
![colaj gigi budescu](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTgl/MkYwNCUyRjAyJTJGODk3NDE1Xzg5NzQx/NV9jb2xhai1naWdpLWJ1ZGVzY3UuanBn/Jnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTZiMTNi/MTRmMjgxOGIzZTdmZDg1NDFiZTkyNzA3ODYz.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"E vina mea. Am fost la echipă şi l-am servit pe Budescu. I-am dat muşchiuleţul de miel, am fost ospătarul lui. Dacă a văzut că îl respect atât de mult, a zis: "Gata, eu sunt aici şeful". Şi-a luat-o în cap, l-am cocoloşit prea mult. Am zis şi că Budescu - Iaşi s-a terminat 1-0", a spus Becali, la Digi Sport Special.
După ce a fost unul dintre cei mai buni oameni ai roș-albaștrilor în ultima vreme, Constantin Budescu a fost schimbat la pauza meciului cu CS U Craiova, din cauza lipsei de randament, dar și a faptului că acesta risca să rateze meciul următor, cu Astra, dacă mai lua un cartonaș galben.
La finalul meciului, Budescu a turbat de furie și și-a vărsat nervii pe antrenor.
FCSB - CSU Craiova s-a încheiat 2-0, iar roș-albaștrii sunt lideri, cu două puncte în fața lui CFR Cluj.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Astăzi, în studioul Digi Sport Special, de la ora 21:30, invitat va fi antrenorul FCSB, Nicolae Dică.
Etichete: gigi becali , becali , alibec , budescu , gigi , budescu alibec , fcsb cs u craiova , becali miel , becali paste
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...