FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023
Exclusiv S-a aflat verdictul în cazul lui Florinel Coman. Dorința fotbalistului înaintea meciului cu Farul
florinel-coman
Vești proaste despre Florinel Coman, după ce a ieșit accidentat în minutul 19 al meciului Sepsi - FCSB
patriche
Video Scandal în parcare! Ce i-a așteptat pe jucătorii lui Dinamo, după 1-1 cu Voluntari: jandarmii au apărut imediat
LIVE Fotbal Club

Ce schimbare! Florinel Coman și-a cerut scuze că i-a aplaudat ironic pe dinamoviști. A dezvăluit secretul formei sale

05.10.2019, 23:09

VIDEO FCSB - Dinamo 1-1 | FCSB a remizat cu Dinamo, în derby-ul României, iar Florinel Coman a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren. Mijlocașul roș-albaștrilor a marcat golul echipei sale și a ratat cele mai multe ocazii.

FOTBAL:FCSB-DINAMO BUCURESTI, LIGA 1 CASA PARIURILOR (5.10.2019)
Florinel Coman este jucătorul FCSB / Foto: Sport Pictures
  • SuperLiga: FCU Craiova - ”U” Cluj, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

"Nu e echitabil, din punctul meu de vedere, pentru că am avut foarte multe ocazii, mai ales în prima repriză. E un punct, dar cred că meritam mai mult", a spus Coman.

Florinel Coman susține că și-a propus să dea gol de dinaintea meciului.

"Încerc să dau totul. La acel gol, a fost norocos, din fericire am reuşit să bag mingea în poartă. Înaintea meciului m-am gândit să dau gol, am intrat motivat cu încredere, am avut galeria asta minunată cu noi, care ne-a motivat şi am făcut un meci bun", a explicat Coman.

FCSB - Dinamo 1-1 | Meciul a fost întrerupt. Florinel Coman a fost jignit de fanii dinamoviști

În minutul 34, meciul a fost întrerupt timp de 7 minute, din cauza incidentelor din tribune. La câteva minute după ce a marcat, Florinel Coman a fost luat la țintă de lucrurile aruncate din tribună, iar câteva l-au atins și pe arbitrul Istvan Kovacs, care a întrerupt meciul 7 minute, însă nu neapărat pentru obiectele care zburau din tribune, ci pentru scandările xenofobe la adresa lui Coman.

"Nu ştiu. Ce pot să spun? Este normal, e galeria adversă, doar nu era să mă aplaude. A, da, decizia de a opri meciul a fost bună, nu puteam să bat acel corner. Îmi cer scuze că i-am aplaudat ironic pe fanii dinamovişti, nu am ce să comentez", a explicat Coman.

Florinel Coman a ajuns deja la 3 goluri în derby-urile cu Dinamo și a explicat secretul formei sale. Se pregătește mental și fizic separat, cu preparator individual.

"E al treilea meu gol, am mai dat două în derby. A fost un meci pe care toată lumea îl aşteaptă, e incendiar, nu mai contează locul în clasament, nu mai contează nimic sau că ai multe meciuri fără victorii. De asta sunt şi foarte multe remize.

Lucrurile merg foarte bine, sunt matur, nu mai sunt acel puşti. Mă uitam şi eu cum cădeam la orice contact, dar acum sunt mai puternic fizic şi mental, aşa că pot duce duelurile. Asta îţi dă încredere.

Cred că fiecare fotbalist ar trebui să facă la fel. Dacă nu s-a făcut un transfer, trebuie să munceşti mai mult ca să poţi pleca, mai ales că noi suntem din România.

Merg la lot şi sperăm să câştigăm cele două meciuri", a concluzionat Coman.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Etichete: florinel coman , fcsb - dinamo

Doi angajați de la o bancă din București au văzut că un client avea o sumă mare în cont și i-au furat 140.000 €

Doi funcţionari bancari sunt urmăriţi penal de procurori, după ce ar fi sustras din contul unei...

wanda5
Un fotbalist celebru și soția lui s-au lăsat filmați în duș. Imaginile au făcut înconjurul lumii

Fanii sunt în delir! A semnat și revine la Barcelona, după ce Xavi a decis să nu mai plece
Festive mood at Camp Nou stadium, full sold out with 91,648 spectators, the world attendance record for a women's football match, in 2022 Champions
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
adrian mutu
Real Madrid, așteptată pe ”bijuteria” de 167.000.000€ din România. Tocmai s-a dat aprobarea de la Guvern
timi
Cine este modelul care i-a ”furat” inima lui Jude Bellingham: este cu 5 ani mai mare decât starul de la Real Madrid
titlu
patriche

Video Ioan Andone nu s-a ferit să spună lucrurilor pe nume, după Dinamo - Voluntari 1-1: ”E un mercenar”
Antonio Conte s-a decis și semnează! Salariu de 6.5 milioane de euro
Tottenham Hotspur v Nottingham Forest, Premier League, Football, Tottenham Hotspur Stadium, London, UK - 11 Mar 2023
Ce concluzie a tras Zeljko Kopic, după Dinamo - FC Voluntari 1-1
Superliga Stage 27: CFR 1907 CLUJ vs. FC DINAMO BUCURESTI
Florinel Coman, cerere pentru Gigi Becali. ”El a zis: ‘Nu, nea Gigi!”
Screenshot 2024-04-13 at 16.11.18
Elias Charalambous a spus când o să revină Florinel Coman pe teren
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (31.03.2024)
Plină de viață și cu zâmbetul ei inconfundabil, Meg Ryan a fermecat publicul din Barcelona. Actrița, spectaculoasă într-o rochie șic
Transferul lui Florinel Coman în Qatar, în impas! Gigi Becali dezvăluie cum poate cădea mutarea: „Sunt idiot? Nu sunt!"
Detalii despre ultimul acționar de la Farul Constanța: ”S-ar bate financiar de la egal la egal cu Gigi Becali!”
Logodnica lui Jason Statham, imagini în costum de baie la câteva zile dupa ce a împlinit 37 de ani. „Ești magnifică!”
Anna Lesko și-a arătat picioarele superbe într-o rochie extrem de scurtă, dar a furat toate privirile cu un detaliu inedit
Nike și Adidas, bătute de niște fete fâșnețe: invenția unei companii elvețiene fascinează lumea FOTO
Cum era să-și piardă Sergiu Nicolaescu un picior în „Mihai Viteazul"? „A fost la minute de amputare"
Omul de la care vine expresia "Să moară Cibilan!". Ultimul haiduc al Bucureștilor, de la întors banii cu lopata la o baracă în sărăcie lucie
Sorana Cîrstea, meci dramatic la Madrid împotriva unei filipineze. Urmează confruntarea cu liderul WTA?