CFR Cluj - FCSB | Mihai Pintilii nu a putut fi recuperat şi nu a făcut deplasarea la Cluj
13.04.2019, 21:50Veste proastă pentru Mihai Teja. Mihai Pintilii nu a putut fi recuperat, după accidentarea suferită în meciul cu Sepsi, din etapa trecută. De altfel, mijlocaşul de 34 de ani nici nu a făcut deplasarea alături de colegii săi la Cluj, unde FCSB joacă împotriva liderului CFR, mâine seară, de la ora 21:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.
![FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAYOFF LIGA 1 BETANO (8.04.2019)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYwNCUyRjA5JTJGMTA2MjI5NV8xMDYy/Mjk1X3BpbnRpbGlpLWFjY2lkZW50YXJl/LmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFzaD1j/MTFlOTcwYzRhNTZkYTAzZTUyNWQ5NDdkNjhjZmQ5ZQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Căpitanul vicecampioanei României a mers în această săptămână în Serbia, la Marijana Kovacevic, cel mai eficient şi, în acelaşi timp, controversat terapeut din fotbalul mondial, pentru a încerca să se recupereze şi să fie pe teren în Gruia. Tratamentul nu a funcţionat de această dată, astfel că FCSB va juca un meci crucial pentru titlu fără liderul echipei.
Mihai Pintilii a suferit o leziune fibrilară
Mihai Pintilii a suferit o are o leziune fibrilară, gradul unu spre gradul doi, în timpul partidei cu Sepsi, scor 2-0, și a fost înlocuit în minutul 14, pentru a nu risca o accidentare și mai gravă.
Pintilii a fost un adevărat ghinionist în acest sezon. FCSB nu s-a putut baza pe el timp de patru luni, în prima parte a acestei ediții de campionat. Căpitanul roș-albaștrilor a mai stat aproape o lună pe bară și în acest an, după accidentarea pe care a suferit-o la începutul lunii martie
Semnal de alarmă în privinţa lui Mihai Pintilii: "E forţat, trebuie să se recupereze mai mult"
Faptul că mijlocaşul de 34 de ani are tot mai multe probleme fizice au pus sub semnul întrebării viitorul carierei sale la o echipă precum FCSB. Mai ales că a evoluat în doar 9 meciuri, în acest sezon al Ligii 1.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Cu toate acestea, Dorinel Munteanu este convins că Pintilii mai poate juca la nivel înalt, dar are nevoie de o recuperare completă, fără a fi forţat de staff-ul tehnic al vicecampioanei.
"Nu m-aş gândi să spun că Pintilii este gata din punct de vedere sportiv. El are resurse, o demonstrează meci de meci. Problema, din punctul meu de vedere, este recuperarea lui. Eu cred că este puţin forţat să evolueze, sa intre, iar de la o vârstă ai nevoie de o perioadă de recuperare mult mai mare, decât ca la un jucător de 22 sau 23 de ani", a spus fostul internaţional.
Partida dintre CFR și FCSB se va disputa duminică, de la ora 21:00, pe arena din Gruia, și va fi transmisă în direct pe Digi Sport 1, dar și pe digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS. Meciul va putea fi urmărit în format live text și video pe digisport.ro.
Etichete: mihai pintilii , play-off liga 1 , meciuri liga 1
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)