popescu mutu
Gică Popescu a spus cine este cel mai mare fotbalist român din toate timpurile
gica hagiiu
Exclusiv Hagi a spus cine vrea să câștige duelul FCSB-Sepsi: ”200%, o să mă bucur”. Ce l-a enervat după victoria cu Rapid
Madrid, Spain. 30 April, 2022. Tennis: Mutua Madrid Open tennis tournament - Madrid, Individual, Women: Paula Badosa (Spain) V Simona Halep (Romania). Credit: EnriquePSans/Alamy Live News
La ce oră se joacă azi meciul Simona Halep - Paula Badosa, din turul 1 de la Miami Open, LIVE pe Digi Sport 2
Stirile Digi Sport
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
0 - 1
Viitorul Viitorul
Vi 19.07.2019 22:00

Chindia Târgoviște - Viitorul 0-1. Eric golul 61 în Liga 1. Ambele echipe au nimerit bara

19.07.2019, 22:50

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

Chindia a început tare meciul cu Viitorul, iar Liviu Mihai i-a dat primele emoții lui Tordai, însă șutul său din lovitură liberă nu a nimerit poarta. Nou-promovata și-a continuat asaltul și a ratat cea mai mare șansă a meciului în minutul 9, când Neguț a trimis în bară.

Viitorul a ratat prima mare șansă prin Calcan, care a avut o dublă ocazie în aceeași fază. Prima repriză s-a încheiat cu șutul lui Artean, dar mingea a trecut la o palmă de bară.

Repriza secundă a început ca și prima, cu o ocazie a Chindiei, la capul lui Liviu Mihai. Apoi, Eric a ieșit la rampă. Mai întâi, brazilianul nu a reușit să-l învingă pe portarul Chindiei, din lovitură liberă, în minutul 51, însă a făcut-o 3 minute mai târziu, cu un șut plasat, din marginea careului și a ajuns la golul 61 în Liga 1.

Constănțenii au accelerat și au avut și ei o bară, prin rezerva Iancu. Același Iancu l-a pus la grea încercare pe Aioani, care a respins spectaculos. Portarul Chindiei și-a mai salvat o dată echipa la ocazia lui Ammari, apoi tot Iancu și-a mai încercat o dată norocul.

Meciul s-a încheiat cu ocazia târgoviștenilor, când Neguț l-a luat la țintă pe portarul Tordai, iar Chindia – Viitorul s-a terminat 0-1.

Chindia Târgovişte - Viitorul este şi un duel între foştii colegi din "Generaţia de Aur", Viorel Moldovan şi Gică Hagi. Se anunţă un meci spectaculos, în contextul în care Viitorul a marcat de 5 ori în poarta dinamoviştilor.

Viitorul este primul lider din Liga 1, din acest sezon. Echipa lui Gică Hagi a umilit Dinamo în prima etapă, scor 5-0. De cealaltă parte, Chindia Târgovişte a obţinut un punct în deplasarea de la Mediaş, scor 2-2.

"Chindia joacă bine, are un antrenor cu experienţă, un fost mare jucător. E un antrenor care a antrenat şi în România, dar şi afară. Are experienţă", a spus Gică Hagi.

Acesta este primul duel între Viorel Moldovan şi Gheorghe Hagi, în calitate de antrenori.

• 90+5 fr2

Final de meci. Eric aduce cele trei puncte Viitorului, care e lider în campionat, cu 6 goluri marcate și niciunul primit.

• 90+5 cg cg

Neguț primește cartonaș galben.

• 90+1 oc oc

Neguț trage tare, din careu, direct în portarul Tordai.

• 80 s s

Burlacu intră în locul lui Neicuțescu.

• 80 oc oc

Iancu șutează din unghi, dar mingea ocolește poarta.

• 79 cg cg

Leca primește cartonaș galben.

• 78 oc oc

Aioani respinge spectaculos șutul lui Ammari, din marginea careului.