hagi

El e alesul lui Hagi. Pe mâna cui lasă "Regele" Viitorul la sfârșitul sezonului

Exclusiv ”Dacă-i ataci, iei gol, dacă te aperi, iei gol!” FCSB a băgat spaima în rivali!

dica fcsb steaua europa league lazio

Dică e unic în Liga 1. Cel mai inspirate schimbări pentru antrenorul roş-albaştrilor

FOTBAL: CFR 1907 CLUJ - STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO
Gnohere l-a învins pe Arlauskis la una dintre ultimele faze de atac, dar după minutul 90

20.03.2018, 16:20
  • Tenis, Fed Cup, în direct la Digi Sport 1Irina Begu - Timea Bacsinszky (ora 15:25)

• Cupa Spaniei, finala: Barcelona - Sevilla (sâmbătă, 22:30, Digi Sport 2); Cupa Angliei, semifinala: Man. United - Tottenham (sâmbătă, 19:15, Digi Sport 2); Italia, etapa 34: Juventus - Napoli (duminică, 21:45, Digi Sport 2)

VIDEO CFR Cluj - FCSB 1-1. Ardelenii au fost extrem de dezamăgiți de rezultatul final al partidei cu roș-albaștrii, mai ales că golul marcat de Harlem Gnohere a picat în minutul 90+1. A fost pentru a treia oară în acest sezon, când trupa lui Dan Petrescu a avut avantaj în fața celei a lui Nicolae Dică, dar nu a fost capabilă să câștige. Mai mult, ”Bursucul” a fost criticat pentru faptul că elevii săi s-au cantonat aîn apărare, mai ales în repriza a doua, în loc să atace.

”Nu mi-a plăcut niciodată cum joacă echipele lui Dan Petrescu. Nici măcar când eram acolo. Dar, în momentul în care vedeai că se mișcă tabela periodic, începea să-ți placă. Nu este estetic jocul lui Dan Petrescu. În momentul în care simți care este frumusețea acestui stil de joc, te mai schimbi. La un moment dat înțelegi ce cere și când vezi scorul realizezi că nu este întâmplare”, a spus Narcis Răducan, actualmente colaborator Digi Sport.

VIDEO cu golul marcat de Gnohere

Despre tactica lui Dan Petrescu a vorbit și Vasile Miriuță, un alt antrenor care a simțit pe propria-i piele cum este să rateze o victorie, după un gol încasat în prelungirile meciului. În Derby de România, FCSB a egalat-o pe Dinamo la 2, grație golului marcat de Teixeira, în minutul 90+5.

”Dacă faci pasul înapoi contra FCSB-ului... Știm cu toții că au jucători de valoare și că e greu dacă faci pasul înapoi. Pentru că vin peste tine, își creează ocazii și până la urmă îți pierzi concentrarea, plus că intervine și oboseala. Poți să te aperi 90 de minute și să iei gol, cum a făcut CFR sau poți ataca și tot să iei gol, cum a fost la noi. Că d-aia l-am băgat pe Popa, pentru că voiam să țin echipa sus”, a specificat Miriuță, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

VIDEO cu rezumatul meciului CFR Cluj - FCSB 1-1