FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (22.12.2023)
Dinamo - FC Voluntari, LIVE VIDEO, 20:00, pe Digi Sport 1. ”Finală” pentru salvarea de la retrogradare
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)
Dinamo, urmărită de ”blestemul prelungirilor” în play-out
Screenshot 2024-03-27 at 20.36.16
Foto Dinamo ar urma să-și schimbe sigla din sezonul viitor! Cum arată noua emblemă
LIVE Stirile Digi Sport
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
3 - 2
Viitorul Viitorul
Du 27.10.2019 20:30

Dinamo - Viitorul 3-2. Meci "nebun", cu goluri de senzație, bare și faze incredibile. Constănțenii au revenit de la 0-3

27.10.2019, 21:24

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Viitorul a avut o bară după 40 de secunde în meciul cu Dinamo, din Ștefan cel Mare, însă "câinii" au replicat prin șutul lui Mrzljak, care l-a pus la încercare pe Căbuz. Portarul Viitorului n-a mai avut ce face în minutul 29, când Perovic a deschis scorul. Un minut mai târziu, scărița lui Sorescu a dus scorul la 2-0. Fundașul a mai ratat două șanse mari în startul reprizei secunde, iar Nistor a ratat și el.

Dinamo - Viitorul 3-2 | Constănțenii au fost aproape să egaleze, după ce au fost conduși cu 3-0

Filip a făcut 3-0 după ce a luat o fază pe cont propriu și a marcat cu un șut-bombă. Houri a nimerit transversala, apoi Nistor i-a pus din nou probleme mari lui Căbuz, însă până la urmă Viitorul a marcat prin Iancu, din pasa aceluiași Houri.

În minutul 79, Boboc a reușit golul meciului, cu o foarfecă spectaculoasă, iar constănțenii începeau să spere. Viitorul a mai ratat o șansă în minutul 80, prin Iancu, iar Dinamo - Viitorul s-a terminat 3-2.

Dinamo și Viitorul se întâlnesc în prima etapă din returul Ligii 1, în Ștefan cel Mare, după ce constănțenii lui Gică Hagi au făcut spectacol la întâlnirea din tur, de la Ovidiu, când au câștigat cu 5-0.

Meciul Dinamo - Viitorul poate fi urmărit astăzi, de la ora 20:30, în direct pe Digi Sport 1, dar și pe digisport.ro, pentru abonații RCS/RDS.

Partida poate fi urmărită și în aplicația Digi Online. Află cum poți vedea meciul pe telefon sau tabletă cu Digi Online.

Dinamo - Viitorul | "Câinii" pot ajunge pe loc de playoff, iar constănțenii pot urca pe prima poziție

"Câinii roșii" au promis că vor lupta pentru a-și lua revanșa în fața Viitorului. Formația lui Dusan Uhrin se află pe locul nouă în clasament, cu 17 puncte, cu 10 mai puține față de liderul Ligii 1, CFR Cluj. Dinamo poate urca până pe locul șase, loc de playoff, dacă reușește să obțină toate cele trei puncte.

Viitorul vine la București din poziția echipei de pe locul doi, cu 25 de puncte. Constănțenii pot urca pe primul loc dacă o înving din nou pe Dinamo.

"Noi jucăm acasă și trebuie să punem presiune pe ei, trebuie să îi obligăm să facă greșeli", a spus Dusan Uhrin, antrenorul "câinilor".

• 90+5 fr2

Final de meci. Dinamo - Viitorul se termină 3-2.

• 80 fm fm

Ocazie Viitorul. După un corner, Iancu șutează din apropiere, dar Perovic respinge.

• 79 g g

GOOOOOL Viitorul! Munteanu șutează în blocajul lui Puljic, mingea sare la Boboc, care  marchează un gol superb, printr-o foarfecă de efect.

• 76 g g

GOOOOL Viitorul! Iancu reduce din diferență, din pasa lui Houri.

• 75 s s

Pitu intră în locul lui Ganea.

• 71 s s

Răuță intră în locul lui Mrzljak.

• 70 oc oc

Ocazie mare Dinamo. Achim greșește o pasă, Nistor recuperează, accelerează spre poartă și șutează, dar Căbuz scoate spectaculos.

• 65 oc oc

Bară Viitorul. Lyes Houri execută o lovitură liberă, dar mingea nimerește transversala.

• 62 s s

Munteanu intră în locul lui Matei.

• 61 g g

GOOOOOL Dinamo. Filip recuperează o minge, ia acțiunea pe cont propriu, trece de Achim și Ciobanu și trage tare, din afara careului, pentru 3-0.

• 58 cg cg

Matei primește cartonaș galben.

• 57 oc oc

Ocazie Dinamo. Perovic combină cu Nistor, care trage la colțul lung, dar Căbuz reține in doi timpi.

• 55 oc oc

Ocazie Dinamo. Ciobotariu centrează de pe dreapta, iar Sorescu reia cu capul, dar pe lângă poartă.

• 47 oc oc

Ocazie Dinamo. După o centrare de pe dreapta, Sorescu sare la cap, dar mingea îl lovește în umăr și e prinsă de portar.

Ciobanu intră în locul lui Artean.

Începe repriza a doua.

La pauză, Dinamo - Viitorul 2-0.

• 30 g g

GOOOOOL Dinamo! Sorescu înscrie cu o scăriță superbă, din pasa lui Nistor, care ajunge la 7 pase decisive în 8 meciuri.

• 29 cg cg

Căbuz primește cartonaș galben.

• 29 g g

GOOOOOL Dinamo! Nistor recuperează o minge, îi pasează lui Mrzljak, care trimite la Sorescu, iar acesta prelungește la Perovic, care înscrie.

• 24 oc oc

Ocazie Dinamo. Perovic îi pasează lui Mrzljak, care face o fentă scurtă și trage cu efect, la colțul lung, din marginea careului, dar Căbuz se întinde și scoate.

• 5 cg cg

Artean primește cartonaș galben.

• 1 oc oc

Bară Viitorul. Mladen execută o lovitură liberă în careu, Artean prelungește cu capul, iar Ganea reia dintr-un metru, dar mingea îl atinge și pe Puljic și nimerește transversala.