Exclusiv Discuție încinsă în direct pe tema numirii lui Zeljko Kopic la Dinamo! ”Dacă minte, mint și eu!” / ”Ești într-o eroare!”
articol scris de Digi Sport01.03.2024, 23:59
Poli Iași și Dinamo au încheiat la egalitate , scor 0-0, în cadrul etapei a 29-a a SuperLigii.
![Screenshot 2024-01-09 161710](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDEl/MkYwOSUyRjE4NzYxMjFfMTg3NjEyMV9T/Y3JlZW5zaG90LTIwMjQtMDEtMDktMTYx/NzEwLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD01YmU4MGRhZjhiYmU3MmIyMzczOTE0NGVhZGFjM2NiMg==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
La scurt timp după finalul meciului, Andrei Nicolescu a avut o intervenție telefonică în cadrul emisiunii Fotbal Club, unde a vorbit printre altele și despre antrenorul lui Dinamo, Zeljko Kopic.
Andrei Nicolescu: ”Nu are cum să fie implicat un sponsor în alegerea unui antrenor!”
Recent, s-a vehiculat că tehnicianul croat a fost adus la Dinamo la comanda unui sponsor al clubului din ”Ștefan cel Mare”, care ar fi amenințat că nu va mai investi la gruparea alb-roșie dacă Zeljko Kopic nu va fi numit în funcția de antrenor.
Nicolescu a catalogat această informație drept falsă, dar a fost contrazis imediat de Ionel Dănciulescu, cel care a declarat că cel care a spus acest lucru este chiar sponsorul în cauză.
Florin Prunea: ”L-am felicitat pe un sponsor care l-a adus la Dinamo pe Kopic. Pe Cătălin, un sponsor, e un dinamovist mai vechi, a fost o alegere bună!”
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Andrei Nicolescu: ”Cred că este o informație greșită și falsă. Nu are nicio legătură Cătălin (n.r. sponsorul) cu aducerea lui Kopic la Dinamo. Nu știu de unde e informația asta și de ce o rostogolim ca pe un adevăr.”
Florin Prunea: ”Noi așa știm, nu numai eu...”
Andrei Nicolescu: ”Mie îmi place că oamenii care nu sunt în club știu mai bine decât cei care sunt în club.”
Ionel Dănciulescu: ”Eu spun ce mi-a spus mie Cătălin după meciul cu Rapid. Dacă el minte, mint și eu. A spus că a fost alegerea lui, eu l-am felicitat pentru joc, am zis că sunt perspective, echipa joacă, vor veni și rezultatele. Și zice ’Cât m-am zbătut eu ca să îl aduc pe Kopic’. E o alegere foarte bună. Dacă m-a mințit pe mine, atunci mint și eu. A zis că s-a zbătut foarte mult să îl aducă pe Kopic, pentru că cei din conducere își doreau alt antrenor.”
Andrei Nicolescu: ”Data trecută cred că ați spus că un sponsor a amenințat că dacă nu vine Kopic, el nu mai dă niciun ban și atunci, de frică, administratorul special al lui Dinamo a făcut alegerea asta. Asta a fost tema dezbătută.”
Florin Prunea: ”Ești într-o eroare, nu am spus așa ceva niciodată, nu am de unde să am asemenea amănunte, eu nu sunt acolo în interior. În fine, e o alegere bună și asta e cel mai important pentru Dinamo.”
Andrei Nicolescu: ”Evident că nu are cum să fie implicat un sponsor într-o alegere. Este alegerea celor din club. Că există discuții despre aducerea unui antrenor, asta e altceva. Eu nu cred că a spus acest lucru Cătălin.”
Ionel Dănciulescu: ”Atunci, hai să ne punem față în față și dacă eu mint cu ceva... Nu avea niciun rost să mint, pentru ce?”
Andrei Nicolescu: ”Cunosc ironia momentului cu Google, dar asta nu înseamnă că un sponsor a condiționat acordarea unor bani în funcție de aducerea lui antrenor. Nu se poate face așa ceva la un club.”
În cele din urmă, Andrei Nicolescu le-a lansat o invitație celor doi foști dinamoviști pentru a se întâlni și a lămuri neînțelegerile.
Andrei Nicolescu: ”Danciu, aștept să ne vedem în trei și să discutăm!”
Ionel Dănciulescu: ”Cu cea mai mare plăcere!”
Andrei Nicolescu: ”Eventual și pe domnul Prunea, că am auzit și din partea lui anumite lucruri.”
Florin Prunea: ”În regulă, domnul Nicolescu!”
VIDEO Dialogul dintre Andrei Nicolescu, Ionel Dănciulescu și Florin Prunea
Etichete: ionel danciulescu , sponsor , florin prunea , zeljko kopic , andrei nicolescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...
![drg](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDcl/MkYyNSUyRjIwMzMwMzBfMjAzMzAzMF9k/cmcucG5nJnc9MzgwJmg9MjI4Jmhhc2g9/ZWY3MmZmYWEzN2RkM2NmZjY1MGMxMzM2NmI0MDYxYTU=.thumb.jpg)
![regheprodanca](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDkl/MkYyOCUyRjE1OTE2NjFfMTU5MTY2MV9y/ZWdoZXByb2RhbmNhLnBuZyZ3PTM4MCZo/PTIyOCZoYXNoPTAxNDI5YzMwNzFkMWRiMjRkODE2MmVjNDFjZmZiYTQ2.thumb.jpg)