Dragoș Nedelcu, revigorat de golul înscris contra Academicii Clinceni: ”Nu îmi aduc aminte când am marcat ultima oară!”
articol scris de Digi Sport17.02.2022, 22:58
Farul Constanța s-a impus în fața celor de la Academica Clinceni fără drept de apel, scor 8-2, în restanța din etapa cu numărul 23 din Liga 1.
![FOTBAL:ACADEMICA CLINCENI-FARUL CONSTANTA, LIGA 1 CASA PARIURILOR (17.02.2022)](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIyJTJGMDIl/MkYxNyUyRjE0NjIzMDJfMTQ2MjMwMl9B/Q0FERU1JQ0EtQ0xJTkNFTkktRkFSVUwt/Q09OU1RBTlRBLUxJR0EtMS1DQVNBLVBB/UklVUklMT1ItMTdfMDJfMjAyMi0yLTEu/anBnJnc9MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTQz/MmU5OWFjMDk2ZDU0OTkyN2Q4ZTQ1ZWIzODVmZmUy.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Dragoș Nedelcu, revigorat de golul înscris contra Academicii Clinceni: ”Nu îmi aduc aminte când am marcat ultima oară!”
După golul înscris la meciul cu Academica Clinceni, din minutul 55, Dragoș Nedelcu a mărturisit că nu își amintește când a înscris ultima dată.
Ultimul gol reușit de Nedelcu a fost la o partidă împotriva celor de la FC Hermannstadt, scor 4-3, la data de 17 iulie 2019, pe vremea când juca la FCSB.
”Sincer, nu îmi aduc aminte când am marcat ultima oară. A trecut o perioadă lungă. Mă bucur că am reușit să facem un meci bun. Mă simt foarte bine. Mi-am dorit să mă întorc, să joc mai mult decât în prima parte a sezonului. E important pentru mine că intru așa ușor-ușor.
Mi-a spus cerințele dânsului pentru repriza a doua și ce își dorește de la mine și de la echipă. Am pregătit foarte bine fazele fixe. A fost o inspirație la acea faza și am primit o minge foarte bună în careu. Trebuie să ne gândim foarte bine că urmează un meci foarte important.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Trebuie să fim foarte concentrați pentru că este o finală. Dacă vom câștiga, ne vom crește șansele să intrăm în play-off. Mă simt bine din punct de vedere fizic. Sunt mulțumit că nu am avut parte de accidentări în ultimele 7-8 luni. Am muncit mult și se văd și rezultatele”, a declarat Dragoș Nedelcu la finalul partidei.
VIDEO Rezumatul partidei Academica Clinceni - Farul Constanța 2-8
Etichete: liga 1 , farul constanta , dragos nedelcu , academica clinceni
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...