Eduard Radaslavescu a primit o nouă șansă la FCSB, după episodul de la Ovidiu
articol scris de Digi Sport07.04.2024, 22:25
Eduard Radaslavescu (19 ani) a trăit o experiență umilitoare pentru un fotbalist, în meciul dintre Farul și FCSB, scor 0-1, din etapa a doua a play-off-ului SuperLigii.
![rada](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMTIl/MkYxNSUyRjE4NjE3ODVfMTg2MTc4NV9y/YWRhLnBuZyZ3PTEwNjAmaD02MzYmaGFz/aD04OWExNTNiNTZlNTg4ZDYzMjc4YzJiNWFmYmM4NjlhMQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Tânărul atacant a fost scos de pe teren în minutul 28, iar după meci schimbarea și-a asumat-o Gigi Becali (65 de ani).
Eduard Radaslavescu a intrat în repriza a doua a derby-ului FCSB - Universitatea Craiova
La o săptămână distanță, Eduard Radaslavescu a primit o nouă șansă la FCSB. Tânărul fotbalist a fost introdus în repriza a doua a derby-ului cu Universitatea Craiova. A intrat în minutul 74 și l-a înlocuit pe Octavian Popescu (21 ani).
De remarcat este că Radaslavescu a trecut peste supărarea episodului de la Ovidiu. După golul de 2-0 marcat de FCSB, acesta a celebrat alături de colegii săi.
- Etapa trecută, atacantul a preferat să se izoleze în autocar, în timp ce colegii săi au sărbătorit alături de fani.
- 450.000 de euro este cota de piață a lui Eduard Radaslavescu, potrivit Transfermarkt.
Explicația lui Gigi Becali pentru schimbarea lui Eduard Radaslavescu
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Eduard Radaslavescu (19 ani) a trăit o experiență umilitoare pentru un fotbalist, în meciul dintre Farul și FCSB, scor 0-1, din etapa a doua a play-off-ului SuperLigii.
Imediat după meci, Becali a avut o intervenție telefonică în cadrul căreia a explicat de ce l-a trimis atât de devreme pe Octavian Popescu în locul lui Radaslavescu.
”Îmi permite regulamentul? Lasă, mă, înjurătura! După ce nu joci nimic... Trebuiau schimbați 5-6, toată echipa. (n.r. Radaslavescu) A pierdut toate mingile. Ei nu știu? Le-a spus și MM: `La Gigi pierzi mingea, ești schimbat!`. Nu e normal să-l consoleze (n.r. coechipierii) dacă a jucat prost și a fost schimbat?
A fost o discuție cu cine jucăm, cu Radaslavescu sau cu Tavi (n.r. Octavian Popescu). Ei (n.r. cei din staff) l-au impus pe Chiricheș, iar Radaslavescu... A jucat pentru că Tavi a fost foarte slab meciul trecut. Am zis că poate oamenii au avut dreptate, ei îl voiau pe Tavi (n.r. titular), mă simțeam vinovat și l-am schimbat.
Când a schimbat Hagi în minutul 15...? Trebuia schimbat chiar mai devreme! E adevărat, e supărat Radaslavescu, dar dacă așa trebuie să fie ca să luăm 3 puncte? Dacă luam bătaie cu Radaslavescu în teren? Am zis că nu știți regulamentul, de aia am intrat în direct (n.r. râde)”, a spus Gigi Becali, la emisiunea ”Fotbal Club”.
Etichete: universitatea craiova , superliga , fcsb , eduard radaslavescu
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...