Spain: Sevilla FC - CFR 1907 Cluj Wanderers. UEFA Europa League, round of 16
N-au mai avut milă: Dan Petrescu, făcut praf în Coreea de Sud!
dan petrescu
”Trebuie să fie dezamăgiți”. Dan Petrescu, mesaj pentru jucători, după eliminarea din Liga Campionilor Asiei
ilie
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare
Fotbal Club
Argeș Argeș
0 - 2
Du 08.11.2020 18:00

FC Argeș - CFR Cluj 0-2 | Victorie fără emoții a campionilor! ”Dubla” lui Rondon a rezolvat ”ecuația”

08.11.2020, 19:50

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

CFR şi-a revenit după umilința cu AS Roma, 0-5, şi a plecat cu o victorie din Pitești.

După ce au cerut fără succes un penalty la faultul lui Păun, ardelenii au deschis scorul în minutul 14. Mario Rondon a marcat. Tot el a reuşit dubla 10 minute mai târziu.

FC Argeș - CFR Cluj 0-2 | Deac a trimis în bară

Nou-promovata FC Argeş a jucat mai bine în repriza secundă, însă n-a reuşit să marcheze.

Cea mai mare ocazie i-a aparţinut lui Ciprian Deac. A lovit bara din lovitură liberă în minutul 54. CFR s-a impus cu 2-0 şi a obţinut prima victorie după trei meciuri.

FC Argeș - CFR Cluj, din etapa a zecea a Ligii 1, se dispută de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 1.

După 0-5 cu AS Roma în grupele Europa League, CFR Cluj se deplasează pe terenul lui FC Argeș, în etapa a zecea din Liga 1.

FC Argeș - CFR Cluj. Dan Petrescu: "Ei sunt favoriți"

Antrenorul Dan Petrescu se teme că echipa sa nu mai face față după problemele lot, așa că susține că nou-promovata este favorită.

"Avem un meci în care cred eu că pornim cu şansa a doua. Echipa e foarte obosită, avem prea multe probleme de lot şi se vede asta pe teren.

FC Argeş a câştigat ultimele două meciuri acasă, cu noul antrenor, e pe val, a jucat ultimul meci acum vreo 12 zile, s-a pregătit, s-a odihnit, iar noi am stat prin avioane, pe teren, prin spitale, pe unde suntem şi e greu să formăm o echipă, dar vom încerca să scoatem maximum din acest meci", a spus Dan Petrescu.

FC Argeș e în formă. După un start dezastruos de sezon, nou-promovata are două victorii și o remiză în ultimele 3 meciuri și este pe locul 14 în Liga 1.

De cealaltă parete, campioana vine după eșecul cu Gaz Metan Mediaș, 1-2.

• CFR Cluj nu a mai pierdut în deplasare din decembrie 2019, de la acel 1-2 cu FC Botoșani.

CFR Cluj și FC Argeș s-au întâlnit de 22 de ori

CFR Cluj și nou-promovara FC Argeș -au mai întâlnit de 22 de ori în Liga 1, timp în care piteștenii au obținut 7 victorii, iar ardelenii, 10. Însă FC Argeș a reușit o singură victorie în ultimele 10 întâlniri cu CFR.

CFR Cluj și FC Argeș s-au întâlnit ultima dată în 2005.

• În acest sezon, CFR a folosit 31 de fotbaliști, dintre care 14 sunt străini.

FC Argeș - CFR Cluj se dispută astăzi, de la ora 18:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1 și LIVE VIDEO&REXT pe digisport.ro.

• 69 oc oc

CFR Cluj a mai cerut un penalty! Păun a mai căzut o dată în careu, de data asta după un duel cu Gabi Matei

• 54 oc oc

BARĂ CFR CLUJ! Deac a executat foarte bine o lovitură liberă, dar mingea a lovit bara din dreapta porții lui Micle, aproape de vinclu.

• 52 cg cg

Daniel Leca, cartonaș galben, pentru fault la Rondon

• 48 oc oc

Rondon, bine lansat în atac, a rămas față în față cu Micle, dar a șutat destul de slab și portarul a respins.

• 46 sr2 sr2

Schimbare FC Argeș! A ieșit Deslandes, a intrat Maes.

• 45+1 fr1 fr1

Pauză

• 23 g g

GOOOOOL CFR CLUJ: 0-2, RONDN! Atacantul, bine deschis în careu, pe stânga, a finalizat la colțul lung.

Rondon a fost cel care a recuperat mingea de la Prepeliță, în jumătatea de teren a piteștenilor, după care tot el a cerut în adâncime.

Dan Petrescu a părut, în sfârșit, mulțumit!

• 14 g g

GOOOOOL CFR Cluj: 0-1, RONDON! Atacantul ardelenilor a profitat de o mare eroare a portarului Micle. Goalkeeperul, care împlinește chiar azi 19 ani, a gafat inexplicabil cu mingea la picior, Deac l-a deposedat, i-a pasat lui Rondon și ultimul a îndeplinit o simplă formalitate

• 5 oc oc

Clujenii au cerut un penalty la Păun! Leca i-a agățat piciorul atacantului ardelenilor, dar Mladinovic a lăsat jocul să continue