FOTBAL: UTA ARAD - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (18.03.2024)
Video Fotbalistul din SuperLiga care a purtat microfon în timpul meciului. ”Nu avem soluții”
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-ACADEMICA CLINCENI, PLAY OUT LIGA 1 CASA PARIURILOR (30.04.2022)
Primul club din SuperLigă care vrea să ia măsuri împotriva lui Cosmin Matei. Scenariul invocat de patron
ianis
Scoțienii au fost categorici, după ce Ianis Hagi a anunțat unde va juca sezonul viitor
LIVE Fotbal Club
Botoşani Botoşani
1 - 1
Voluntari Voluntari
Du 28.11.2021 17:30

FC Botoșani - FC Voluntari 1-1 | Egal echitabil, în urma unui meci fără multe ocazii de gol

28.11.2021, 19:10

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

FC Botoșani și FC Voluntari au dat-o la pace într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 17 a Ligii 1.

Gazdele nu reușesc să se impună și să rămână aproape de locurile de playoff, iar cei de la Voluntari urcă pe locul 3 cu punctul câștigat în moldova.

FC Botoșani - FC Voluntari 1-1 | Mult sunet, puțin fotbal

Într-un meci care s-a remarcat mai mult cu petardele ca de revelion care se puteau auzi la finalul partidei, cei de la Botoșani se pot declara mulțumiți cu punctul câștigat.

După o primă repriză în care s-a dat o luptă surdă la mijlocul terenului, oaspeții de la Voluntari au dat lovitura după un contraatac, prin Vadim Rață, ajuns la al 7-lea gol al sezonului.

Echipa lui Ciobotariu a condus la pauză și părea că se află în controlul partidei, dar startul părții secunde nu a fost cel așteptat.

FC Botoșani - FC Voluntari 1-1 | Repriza secundă, mai animată față de prima

Imediat după odihnă, gazdele au egalat în urma unei lovituri de colț la care Edjouma s-a înălțat foarte bine și a deviat la colțul lung, fără șanse pentru portarul Mihai Popa.

Botoșani a continuat să preseze și a dus mingea în careul celor de la Botoșani, dar fără să aibă ocazii cu adevărat periculoase.

Tîrcoveanu a fost protagonistul reprizei secunde, iar după ce a fost avertizat pentru o presupusă simulare în careul advers, acesta a primit al doilea galben după doar câteva minute și gazdele au fost nevoite să joace ultimele minute cu un om în minus.

Marcelo Lopes a avut ultima șansă a meciului, când a șutul din lateral din poziție de unu contra contra cu Pap, însă portarul de la Botoșani a închis unghiul și partida s-a terminat la egalitate, 1-1.

VIDEO REZUMAT FC Botoșani - FC Voluntari 1-1

FC Botoșani - FC Voluntari, ACUM , LIVE VIDEO pe Digi Sport 1.

Înainte de duelul de pe Stadionul Municipal, FC Botoșani se clasează pe locul 7 în Liga 1, chiar sub locurile de play-off. Echipa pregătită de Marius Croitoru se află la egalitate de puncte cu FC Argeș, 27, însă este dezavantajată de golaverajul inferior, moldovenii având o diferență de doar +1.

De partea cealaltă, trupa lui Liviu Ciobotariu se află deja în primele șase echipe din campionat, mai exact pe poziția a cincea. Ilfovenii au un singur punct peste moldoveni, iar în cazul unui triumf sau egal în Botoșani, pot urca chiar până pe locul 3 în campionat, dacă Universitatea Craiova pierde cu FCSB.

FC Botoșani - FC Voluntari, 17:30, LIVE VIDEO pe Digi Sport 1. Echipele probabile

FC Botoșani: Pap - Țigănașu, Șeroni, Dawa, Racovițan - Papa, Edjouma - Criciuma, Florescu, Braun - Ongenda

FC Voluntari: Popa - Armaș, Tamaș, Meleke - Briceag, Gheorghe, Rață, Droppa, Ricardinho - Lopes, Nemec