Foto Ionuț Luțu, gata să devină director sportiv la FCSB. Imagini de la cursul FRF + lista participanților
News Alert Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi ultrași ai Rapidului au ajuns în fața instanței
Hermannstadt Hermannstadt
2 - 1
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
Du 01.09.2019 19:00

FC Hermannstadt – Chindia Târgoviște 2-1. Sibienii se impun cu emoţii şi obţin a treia victorie din campionat

01.09.2019, 19:30

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Chindia Târgovişte a fost la un pas să plece cu un punct din deplasarea de la Hermannstadt, însă a ratat incredibil la ultima fază a partidei.

Până atunci, ardelenii au fost primii care au marcat, gol Petrişor Petrescu în minutul 16. Replica a venit în debutul reprizei secunde - Daniel Florea a făcut 1-1 şi tot el putea lovi decisiv pentru oaspeţi. În minutul 72, a nimerit bara, dupa o pasă a lui Voduţ.

Imediat a venit şi golul, însă în poarta cealaltă - croatul Debeljuh a stabilit rezultatul final, Hermannstadt - Chindia 2-1.

Citeşte aici ştirea iniţială:

FC Hermannstadt – Chindia Târgoviște este o partidă între ocupantele locurilor 10, respectiv 11 din Liga 1. Cele două echipe sunt despărțite de un singur punct. Dâmbovițenii nu au reușit nicio victorie în deplasare, din patru meciuri.

Costel Enache dorește ca echipa sa să obțină a treia victorie consecutivă pe teren propriu. "Este un meci care trebuie să ne ducă în grupul celor care se luptă cu șanse reale pentru a scăpa de griji. Naivitatea noastră constă în faptul că luăm foarte ușor goluri și nu găsim soluții eficiente la finalizare. Sunt convins că jucătorii noștri vor trece peste acest moment dificil", a declarat antrenorul sibienilor.

Viorel Moldovan vrea victoria la Târgu Mureș. "Sunt încrezător în ceea ce privește meciul cu Hermannstadt, o echipă atletică, cu un joc așezat. Ne va aștepta un joc dificil la Târgu Mureș. Am pregătit meciul pentru a obține cele trei puncte. Avem nevoie de ele. Suntem motivați mai mult ca niciodată pentru a obține victoria", a spus tehnicianul.
Antrenor: Viorel Moldovan

Partida FC Hermannstadt - Chindia Târgoviște este programată de la ora 18:00 și va putea fi urmărită la Digi Sport 1, dar și în format LIVE VIDEO pe digisport.ro.

• 90+2 oc oc

Daniel Florea a fost aproape de egalare la ultima fază de joc! Fotbalistul a ratat milimetric la centrarea lui Yameogo.

• 81 oc oc

Kevin Rimane are şansa desprinderii, dar trage pe centru porţii din poziţie ideală.

• 79 s s

Ultima schimbare şi la Chindia - iese Neguţ, intră Yameogo.

• 78 s s

Iese Caiado, intră Dumitriu.

• 74 g g

GOOOL! Gabriel Debeljuh a marcat imparabil cu capul după o centrare perfectă.

• 72 oc oc

Daniel Florea este aproape de dublă - primeşte o pasă de la Voduţ, iar şutul său întâlneşte bara.

• 65 oc oc

Lovitură liberă pentru Chindia, iar şutul lui Ovidiu Bic a trecut puţin pe lângă vinclu.

• 54 s s

Iese Yazalde, intră Debeljuh.

• 53 s s

Schimbare la gazde - iese Cordea, intră Rimane.

• 48 g g

GOOOL! Daniel Florea aduce egalarea cu un şut din interiorul careului pe care Novo îl deviază în plasă.

• 47 s s

A doua schimbare la oaspeţi - iese Raţă, intră Daniel Florea.

Schimbare la Chindia - iese Şerban, intră Andrei Burlacu.

A început repriza secundă.

S-a încheiat prima repriză. Sibienii conduc cu 1-0 pe tabelă.

• 44 oc oc

Neguţ a avut ultima ocazie din primele 45 de minute. A încercat să reia din poziţie dificilă spre poarta sibienilor.

• 24 oc oc

Preluare frumoasă și vole reușit de Andrei Cordea, dar șutul este blocat de Aioani.

• 16 g g

GOOOOL! Petrişor Petrescu profită de neatenţia apărării adverse şi înscrie cu o execuţie acrobatică!

• 12 oc oc

A venit replica lui Hermannstadt. Jo Santos a primit de la Yazalde, dar şutul lui din marginea careului a fost parat de Aioanei.

• 7 oc oc

Primul şut periculos îi aparţine lui Neguţ. Jucătorul Chindiei a încercat să-l surprindă pe portar cu o execuţie din unghi, dar Novo a fost atent.

A început prima repriză de la Târgu Mureş. Chindia a avut lovitura de start.