marius
”17.000.000€”. Marius Șumudică a vorbit despre lovitura reușită într-un an și jumătate
Video Asteptat din vară la FCSB! Cum a reacționat când a fost întrebat despre mutare
Romania SuperLiga Stage 1: CFR Cluj vs Politehnica Iasi
Live Video&Text Univ. Craiova - CFR Cluj 0-1, ACUM pe DGS 1. Birligea deschide scorul, la doar 3 minute de la intrarea pe teren
Etapa 6 Superliga: Universitatea Craiova-CFR Cluj
Play-off
FC Voluntari FC Voluntari
1 - 0
Farul Farul
Sb 02.04.2022 17:30

FC Voluntari - Farul 1-0. Ilfovenii au dat lovitura în minutul 89. Budescu s-a accidentat grav

02.04.2022, 19:25

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

FC Voluntari a reușit a doua victorie din 3 etape disputate în play-off. Ricardinho a adus cele trei puncte în minutul 89 al meciului cu Farul, partidă care a consemnat accidentarea gravă a lui Budescu.

FC Voluntari - Farul 1-0. Budescu s-a accidentat grav

Partida a început cu două acțiuni bune ale celui mai tânăr debutant din naționala României, Enes Sali, care a combinat cu Jefte de fiecare dată identic.

Budescu a ieșit apoi la rampă. Mijlocașul Voluntariului a pasat superb pentru Ciobotariu, iar apoi a centrat pentru Ricardinho. Farul a mai avut o șansă prin Omoh, iar apoi a urmat accidentarea gravă a lui Budescu, care a fost scos cu targa de pe teren în minutul 35.

Farul a avut câteva șanse în debutul reprizei secunde, prin Jefte și Iancu, iar ultimul a mai irosit o oportunitate mare, când bomba sa a fost respinsă de portar. Voluntariul și-a mai încercat șansa pe contraatac, dar Nemec a fost blocat în ultimul moment.

FC Voluntari - Farul 1-0. Ricardinho a marcat în minutul 89

Și la cealaltă poartă echipa lui Hagi a avut o ocazie mare, când Petre a rămas singur cu portarul, iar Briceag nu a reușit nici el să încrie în acea fază.

Merloi a avut apoi o execuție superbă, dar fără noroc, însă golul l-a reușit Ricardinho în minutul 89, după un corner.

Voluntari - Farul s-a terminat 1-0, iar constănțenii rămân fără victorie și fără gol marcat în primele 3 etape din play-off.

VIDEO cu rezumatul meciului Voluntari - Farul 1-0:

Meciul FC Voluntari - Farul Constanța, din runda a treia a play-off-ului Ligii 1, se dispută sâmbătă, de la ora 17:30, și poate fi urmărit în direct la Digi Sport 1, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

Înaintea confruntării directe, FC Voluntari este pe locul 4 în play-off, cu 27 de puncte, două mai mult decât Farul, care ocupă a cincea poziție a clasamentului.

FC Voluntari - Farul Constanța LIVE VIDEO, ora 17:30, în direct la Digi Sport 1

La prima participare în play-off, FC Voluntari a obținut trei puncte din precedentele două runde, după 1-3 cu CFR, la Cluj, și 3-1 pe teren propriu cu Universitatea Craiova.

Farul a debutat, de asemenea, cu o înfrângere în această ediție de play-off, 0-2 cu FCSB, iar în runda a doua a bifat o remiză, 0-0, pe teren propriu cu CFR Cluj.

În sezonul regulat, cele două echipe și-au împărțit victoriile. FC Voluntari a câștigat cu 1-0 pe teren propriu, în timp ce Farul s-a impus la Ovidiu cu 3-0.

FC Voluntari - Farul Constanța LIVE VIDEO,17:30, Digi Sport 1. Echipele probabile

Gol FC Voluntari

După o centarre din corner, Armaș prelungește pentru Ricardinho, care împinge mingea în poartă din apropiere.

• 87 oc
    Ocazie Farul

Merloi șutează cu exteriorul din afara careului, dar portarul reține.

• 82 oc

Petre trece de Armaș și rămâne singur cu portarul, dar Briceag îl incomodează și portarul are timp să intervină, iar Boboc vine din spate și nu poate să înscrie, pentru că e blocat de Droppa.

• 80 oc
    Ocazie FC Voluntari

Pe contraatac, Ion Gheorghe și Merloi combină superb, iar ultimul pasează pentru Nemec, dar șutul său din alunecare e blocat de Grameni.

• 80 oc

Radaslavescu execută scurt o lovitură liberă, Iancu trimite o bombă din afara careului, dar portarul e pe fază.

• 72 s
    Schimbare Farul

Boboc intră în locul lui Dussaut.

• 68 s
    Schimbare FC Voluntari

Merloi intră în locul lui Marcelo Lopes.

• 60 oc

De Nooijer centrează în careu, de unde Iancu reia, dar e contrat de Briceag.

• 58 s

Ion Gheorghe intră în locul lui Rață.

• 58 s

Petre intră în locul lui Ciobanu.

• 58 s

Radaslavescu intră în locul lui Enes Sali.

• 58 s

Iancu intră în locul lui Omoh.

• 57 oc

De Nooijer centrează în careu, de unde Jefte reia cu capul, dar pe lângă poartă.

• 45+1 fr1

La pauză, FC Voluntari - Farul 0-0.

• 42 cg
    Cartonaş galben Farul

Larie e avertizat pentru un fault la Marcelo Lopes.

• 37 s

Droppa intră în locul lui Budescu, accidentat.

• 30 oc

Ciobanu combină cu Omoh, care șutează din afara careului, dar exact pe direcția portarului, care reține.

• 29 oc

Budescu centrează din lovitură liberă, iar Ricardinho reia cu capul, dar mingea trece pe lângă poartă.

• 22 fm
    Fază meci FC Voluntari

Budescu pasează liftat pentru Ciobotariu, care preia defectuos și e deposedat de Mladen în momentul șutului.

• 10 fm
    Fază meci Farul

Enes Sali pasează pentru Jefte, dar Ricardinho intervine în ultimul moment.

• 8 fm

Enes Sali combină cu Jefte, dar spaniolul face preluarea prea lungă, iar portarul iese la timp și reține.