Screenshot 2024-04-27 at 22.52.04
Foto Mesajul controversat publicat de FCSB, după câștigarea titlului
gigi
Exclusiv Gigi Becali, mutări pentru Champions League! Câte transferuri a anunțat, după câștigarea titlului
Exclusiv Gigi Becali a reacționat imediat, după ce FCSB a devenit campioana României
LIVE Fotbal Club
FC Voluntari FC Voluntari
0 - 0
Rapid Rapid
Ma 08.02.2022 19:55

FC Voluntari - Rapid 0-0. Giuleștenii, la a șasea partidă fără victorie în Liga 1

08.02.2022, 21:50

• Premier League: Aston Villa - Chelsea, sâmbătă, 22:00, DGS 2

• SuperLiga: FCSB - Farul, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Partida dintre FC Voluntari și Rapid, din etapa cu numărul 25 din Liga 1, s-a încheiat cu o remiză albă, astfel că giuleștenii au ajuns la a șasea partidă fără victorie în primul eșalon al României.

În clasamentul din Liga 1, FC Voluntari este echipa de pe locul trei, cu un total de 43 de puncte, în timp ce Rapid se află pe locul șapte, cu 35 de puncte, la egalitate cu echipa de pe locul șase, Farul Constanța.

FC Voluntari - Rapid 0-0. Giuleștenii, la a șasea partidă fără victorie în Liga 1

Rapid a avut prima ocazie importantă a partidei, în minutul 11, când Sefer a executat foarte bine o lovitură liberă. Popa a intervenit spectaculos și a respins în stâlpul lateral.

Același Sefer putea înscrie în minutul 23, tot din lovitură liberă. Atunci, Popa a avut dificultăți în a vedea balonul, dar a reușit să respingă.

Vojtus i-a pasat foarte bine în fața porții lui Sefer, în minutul 29, iar acesta a șutat la poartă, dar Popa a intervenit din nou impecabil.

Portarul ilfovenilor a avut o intervenție bună și la șutul lui Vojtus din minutul 36.

Dacă prima repriză le-a aparținut giuleștenilor, în repriza a doua, elevii lui Liviu Ciubotariu au fost mult mai periculoși.

În minutul 55, Ricardinho a șutat din prima de la marginea careului, în minutul 55, dar Horațiu Moldovan a reușit să respingă.

În minutul 58, Ricardinho a centrat foarte bine, Vadim Rață s-a înălțat și a trimis periculos la poarta lui Moldovan, dar portarul de la Rapid a reușit să intervină.

Moldovan s-a făcut remarcat și în minutul 64, la șutul din unghi al lui Rață. Portarul de la Rapid a respins balonul care a ajuns în cele din urmă la Ion Gheorghe. Acesta a șutat impecabil cu stângul din afara careului, dar Moldovan a avut o nouă intervenție splendidă.

VIDEO Rezumatul partidei FC Voluntari - Rapid 0-0

Înainte de duelul de pe Stadionul Anghel Iordănescu, FC Voluntari este în continuare pe podiumul campionatului. Ilfovenii se află pe locul 3 în Liga 1, cu 42 de puncte și doar unul mai mult decât FC Botoșani, echipă care a început recent să micșoreze distanța.

Trupa lui Liviu Ciobotariu (50 de ani) vine după un meci foarte slab pe terenul lui CS Mioveni, în care nu a înregistrat niciun șut pe poartă, iar tabela a rămas nemodificată, scor 0-0

FC Voluntari - Rapid, Live Video, Digi Sport 1, ora 19:55. Giuleștenii, 5 meciuri consecutive fără victorie

Lucrurile stau și mai rău în tabăra adversă. Giuleștenii vin după o serie de 5 meciuri consecutive fără victorie în primul eșalon românesc. Echipa lui Mihai Iosif (47 de ani) se află în cădere liberă în campionat. Rapid a picat până pe locul 7 în Liga 1, cu 34 de puncte adunate.

Ultimul rezultat obținut de alb-vișinii în campionat este tot un egal în deplasare, pe terenul lui Gaz Metan, scor 1-1

Rapid Rapid
  • 90+5 final
  • 88 oc
    Ocazie FC Voluntari

Budescu șutează foarte bine din prima din interiorul careului, dar balonul trece puțin pe lângă poartă.