FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (14.04.2024)
Elias Charalambous are un singur gând înainte de FCSB - Farul: ”Așa vedem situația”
Oficial Doar 9 cluburi din SuperLiga au primit drept de joc pentru Europa! Cine mai așteaptă un răspuns?
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
2 - 1
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Sb 17.03.2018 18:00

Gaz Metan - Concordia 2-1. Un gol din penalty în minutul 90 a adus medieşenilor prima victorie în 2018

17.03.2018, 19:48

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Gaz Metan Mediaş a învins-o cu 2-1 pe Concordia Chiajna şi a pus capăt unei serii de 14 etape fără victorie. Pentru Cristian Pustai a fost victoria cu numărul 100 în Liga 1.

Medieşenii au revenit pe locul al şaptelea în play-out în urma acestui rezultat, iar Juventus este din nou "lanterna" campionatului.

Gazdele au început tare, dar Rondon a ratat incredibil din faţa porţii. Marian Cristescu a fost şi el aproape de gol, dar a preferat o recentrare, faţă în faţă cu Greab.

Jucătorii aduşi de Gaz Metan în această iarnă au contribuit la deschiderea scorului. Caiado a centrat, iar Joao Diogo a marcat şi i-a dedicat golul soţiei însărcinate.

A fost doar 1-0 la pauză, pentru Rondon şi Iulian Cristea au ratat două ocazii mari pentru echipa lui Pustai.

Andrei Prepeliţă a adus egalarea cu zece minute înainte de final, dar tot fostul stelist a greşit incredibil pe final şi faza s-a încheiat cu un penalty provocat de Caparco.

Diogo Rosado, abia intrat pe teren, a transformat impecabil şi a adus o victorie fundamentală pentru medieşeni.

• 90 fr2

FINAL DE MECI! Gaz Metan Mediaş s-a impus dramatic cu 2-1 şi a obţinut astfel prima victorie din 2018 în Liga 1. Totodată, echipa lui Cristi Pustai a părăsit ultimul loc al clasamentului, pe care a revenit Juventus.

• 90 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Gazdele au avut şansa de a închide definitiv meciul, dar Rondon a trimis incredibil peste poartă din doar câţiva metri.

• 90 gp gp

GOOOOOL, 2-1 Gaz Metan! Rosado a transformat impecabil, iar medieşenii revin în avantaj într-un final dramatic.

• 89 p p

Penalty pentru Gaz Metan Mediaş, după un fault al lui Caparco asupra lui Joeo Diogo. Faza a început, însă, de la o mare eroare a lui Andrei Prepeliţă.

• 83 s s

Ultima schimbare la Gaz Metan. Rosado a intrat în locul Neagu.

• 81 cg cg

Cartonaş galben primit de Andrei Marc.

• 80 g g

GOOOOOL Chiajna! Oaspeţii au reuşit să egaleze, prin Andrei Prepeliţă, care a tras plasat de la marginea careului cu piciorul drept.

• 78 oc oc

Ocazie Chiajna! Oaspeţii au trecut la doar câţiva centimetri de egalare. Panait a luat o acţiune pe cont propriu şi a tras puţin peste poartă.

• 77 cg cg

Cartonaş galben şi pentru Bumba, după scurtul conflict cu Creţu.

• 77 cg cg

Creţu a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui Bumba, urmat de un schimb de replici mai dur.

• 72 s s

A doua schimbare la medieşeni. Olaru a intrat în locul lui Tîrcoveanu.

• 69 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Rondon putea dubla avantajul gazdelor, dar a tras central dintr-o poziţie bună, iar Caparco a prins fără probleme.

• 65 cg cg

Cartonaş galben primit de Fytanidis, după un duel cu Bumba.

• 63 s s

O schimbare şi la Gaz Metan. Caiado, accidentat, nu mai poate continua, iar în locul său a intrat Roberto Romeo.

• 60 s s

Concordia face şi a treia schimbare. Grădinaru i-a luat locul lui Nivaldo.

• 60 s s

A doua modificare la ilfoveni. Bawab a intrat în locul lui Pena.

Schimbare la oaspeţi. Batin a intrat în locul lui Manasse.

PAUZĂ! Gaz Mediaş conduce cu 1-0 în faţa Concordiei Chiajna, după o primă repriză plină de evenimente.

• 41 oc oc

Ocazie Gaz Metan! O nouă şansă ratată de gazde, prin Cristea, care a trimis cu capul pe lângă poartă, după un corner.

• 40 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Contraatac foarte bun al gazdelor, care se puteau desprinde. Rondon nu a putut, însă, să profite şi şutul său din interiorul careului a fost deviat în corner.

• 33 g g

GOOOOOL, 1-0 Gaz Metan! Medieşenii au deschis scorul prin primul gol marcat de Joao Diogo în Liga 1. Portughezul a înscris cu o lovitură de cap, după ce a păcălit pasul la offside la oaspeţilor.

• 27 oc oc

Ocazie Chiajna! O nouă oportunitate irosită de vizitatori. Bumba a trimis cu capul pe lângă poartă, din poziţie foarte bună.

• 21 oc oc

Ocazie Chiajna! Oaspeţii au avut o şansă mare de a marca, dar Marian Cristescu mai mult a respins, în încercarea de a pasa în faţa porţii. Jucătorul ilfovenilor se afla în unghi şi putea trimite cu greu spre poartă.

• 11 fm

Cei doi jucători au fost avertizaţi după ce au intrat reciproc cu talpa în faţă, la un duel la mijlocul terenului. Totuşi, lovitura libera a fost acordată în favoarea ilfovenilor.

• 11 cg cg

Cartonaş galben şi pentru Marian Cristescu.

• 11 cg cg

Cartonaş galben primit de Caiado.

• 3 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Rondon a ratat o şansă uluitoare, după o acţiune foarte bună a lui Tîrcoveanu. Atacantul gazdelor a finalizate lamentabil dintr-o poziţie ideală.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.