Exclusiv Gigi Becali a făcut anunțul despre noul antrenor, după plecarea lui Mirel Rădoi
articol scris de Digi Sport21.04.2026, 15:40
Mirel Rădoi nu mai este antrenorul celor de la FCSB.
SuperLiga SuperLiga: Botoșani - Petrolul, duminică, 16:00, DGS 1
SuperLiga: Dinamo - FC Argeș, duminică, 19:00, DGS 1
Tehnicianul a ales să dea curs ofertei celor de la Gaziantep și va pleca în Turcia.
Gigi Becali l-a pus pe Mihai Stoica să caute următorul antrenor al celor de la FCSB
În direct la Liga Digi Sport, Gigi Becali a confirmat despărțirea de Rădoi și a anunțat că l-a pus pe Mihai Stoica să găsească un nou tehnician.
”Meme hotărăște. El să găsească un antrenor pentru două-trei luni. Să vedem. Noi vedem de două luni, apoi, vom vedea ce va fi. Sunt mulți factori. Totul depinde de calificarea în Conference League.
Dacă vine un antrenor și te califică în Conference, te mai desparți de el? Îți bagă 10 milioane în cont. Mă consult cu Meme. Contează mai mult ce spune el. El trebuie să găsească un antrenor la FCSB. Aduc pe cine vrea el”, a declarat Gigi Becali la emisiunea Liga Digi Sport.
Mirel Rădoi, contract pe un an și două luni la Gaziantep
Mirel Rădoi ar urma să semneze cu Gaziantep un contract valabil pentru cele două luni rămase din acest sezon și pentru întregul sezon următor.
Următorul meci al lui Gaziantep este cu Eyupspor și se joacă sâmbătă. Ar urma să fie debutul lui Mirel Rădoi pe banca echipei pe care Marius Șumudică a antrenat-o în două rânduri.
Din prima ligă a Turciei mai sunt de disputat patru etape, perioadă în care Mirel Rădoi poate analiza lotul și să decidă pe cine se poate baza în stagiunea viitoare.
Gaziantep este lipsită de orice grijă pe final de sezon, nu poate nici retrograda, nici prinde un loc de cupă europeană, astfel că Mirel Rădoi poate folosi cele patru etape rămase pentru a evalua lotul.
Mirel Rădoi a plecat de la FCSB după 5 meciuri
Rădoi își încheie prematur al doilea mandat la FCSB. Deși se înțelesese cu Gigi Becali pentru un contract valabil până la finalul sezonului, tehnicianul a ales să plece după doar 5 meciuri.
În al doilea mandat la FCSB, Mirel Rădoi a stat pe banca echipei doar cinci meciuri: a înregistrat trei victorii, cu UTA Arad, cu Oțelul și cu Farul, o remiză, cu Metaloglobus, și un eșec, cu FC Botoșani.
Etichete: antrenor , gigi becali , mirel radoi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Actorul clujean Ioan Isaiu, cunoscut pentru rolurile sale din teatru, televiziune și telenovele...