Surpriză la FCSB! Elias Charalambous a anunțat o nouă absență pentru meciul cu Sepsi: ”Va fi OUT”
Video&Foto Jucătorii lui FC Botoșani ”au plătit greu” victoria cu Dinamo. Ce ”cadouri” au primit din partea rivalilor
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”
Hermannstadt Hermannstadt
2 - 1
FC Arges FC Arges
Sb 22.04.2023 15:00

Hermannstadt - FC Argeș 2-1. Sibienii rămân neînvinși în play-out, iar piteștenii bifează 4 eșecuri în 5 etape

22.04.2023, 16:55

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Hermannstadt a bifat a treia victorie la rând după ce a trecut cu 2-1 de FC Argeș, în etapa a cincea din play-out. Piteștenii rămân într-o situație gravă, pe penultimul loc.

Hermannstadt - FC Argeș 2-1. Sibienii rămân neînvinși în play-out

Hermannstadt a deschis scorul în minutul 11, prin Limaj, care a șutat din întoarcere, lângă rădăcina barei. Piteștenii au dat replica prin Șerban, dar șutul său surprinzător a fost respins de Letica în ultima clipă.

Până la pauză, sibienii ua marcat din nou, când Paraschiv a trimis în poartă din centrarea lui Balaure. Repriza secundă a început cu o ocazie timidă a lui Hermannstadt, prin Călin Popescu.

Însă Argeșul a redus diferența în minutul 61, prin Koubemba. Până la final, în coiuda eforturilor argeșenilor de a egala, nu s-amai marcat, iar Hermannstadt - FC Argeș s-a terminat 2-1.

VIDEO cu rezumatul meciului Hermannstadt - FC Argeș 2-1:

Meciul dintre FC Hermannstadt și FC Argeș, din cadrul etapei a cincea a play-out-ului SuperLigii, se dispută ACUM și poate fi urmărit în direct la Digi Sport 1, dar și pe site-ul digisport.ro și în aplicația Digi Sport, de către abonații RCS-RDS.

Înaintea meciului direct, Hermannstadt este pe locul patru în play-out, cu 24 de puncte, în timp ce FC Argeș este penultima, cu 17 puncte.

Hermannstadt - FC Argeș LIVE VIDEO, ora 15:00, la Digi Sport 1

Hermannstadt este una dintre echipele în formă din play-out, unde este neînvinsă.

Echipa antrenată de Marius Măldărășanu a început play-out-ul cu două remize, cu FC Voluntari și FC Botoșani, iar în precedentele două runde a obținut două victorii, la Chindia și la Mioveni.

FC Argeș, în schimb, a înregistrat trei înfrângeri în start de play-out, cu Universitatea Cluj, Voluntari și Botoșani, dar runda trecută a câștigat, în fața Chindiei. A fost prima victorie în campionat a echipei din Pitești din octombrie încoace.

Hermannstadt - FC Argeș LIVE VIDEO, ora 15:00, la Digi Sport 1. Echipele probabile

Ocazie FC Arges

Tofan e lansat în adâncime, centrează în careu pentru Jakolis, care ratează voleul.