Întrebarea la care Octavian Popescu a ocolit răspunsul: ”Aud adversarii”. Ce a zis despre noua sa poziție în teren
articol scris de Digi Sport18.04.2023, 00:05
Octavian Popescu (20 de ani) a fost titular în meciul câștigat de FCSB în fața Farului, scor 2-1, în etapa a patra din play-off-ul SuperLigii.
![tavi-popescu1](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIzJTJGMDQl/MkYxOCUyRjE3MTQ1NjBfMTcxNDU2MF90/YXZpLXBvcGVzY3UxLnBuZyZ3PTEwNjAm/aD02MzYmaGFzaD0wMTAwYWVkNDAyZjRjZGE2ZjhmYjQ2ZGNjMzc5YjUyMA==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Popescu a fost folosit în banda dreaptă a atacului, un post cu care nu este obișnuit, poziția sa preferată fiind în flancul opus, dar a reușit să scoată penalty-ul din care Compagno a deschis scorul și a dominat duelul cu adversarul direct, Borza. Cu toate acestea, a greșit la golul Farului.
Octavian Popescu, după FCSB - Farul 2-1: ”Suntem pe drumul cel bun”
”E foarte important că am reușit să câștigăm, ne-am apropiat de primul loc și sperăm să luăm cele trei puncte și în meciul următor. De câte ori sunt folosit, pe orice post, trebuie să-mi fac treaba. Am și greșit, nu se bagă mingea în centru, dar trecem mai departe.
Suntem pe drumul cel bun, suntem așa de vreo 6 luni. Ne creăm ocazii, știm să și suferim și sper să ieșim campioni la final. Trebuie să învățăm din greșeli, în fiecare an, ba a sărit din nisip, ba un gol din ofsaid, dar cred că în acest sezon suntem pregătiți să luăm campionatul.
Până te obișnuiești, până-ți creezi repere, durează câteva meciuri (n.r.- să se familiarizeze cu noua poziție în teren). Noul antrenor mi-a dat foarte multă încredere, m-a ajutat foarte mult cu niște sfaturi”, a spus Octavian Popescu, la finalul meciului.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Apoi, a venit imediat întrebarea: ”Ce sfaturi ți-a dat?”, iar tânărul jucător al FCSB-ului a răspuns zâmbind: ”Nu pot să vă spun, că aud adversarii”.
VIDEO Rezumat FCSB - Farul 2-1
Octavian Popescu și-a etalat tatuajul la meciul FCSB - Farul
Galerie Foto
Popescu a fost schimbat în minutul 66 cu Andrei Cordea, moment în care a acuzat o accidentare. Dacă nu a strălucit neapărat prin evoluția sa, Octavian Popescu a ieșit totuși în evidență cu altceva. ”Perla” FCSB-ului și-a dezvăluit tatuajul de pe antebrațul mâinii stângi.
În prima repriză, Popescu a purtat o bluză cu mânecă lungă pe sub tricoul de joc, însă după ce a ieșit de la vestiare a renunțat la accesoriul vestimentar suplimentar și i s-a văzut tatuajul.
Etichete: octavian popescu , fcsb farul
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...