Video Ion Țiriac, savuros! ”Încă nu a fost 30-0 la fotbal, dar așa cum se duce Dinamo”
17.07.2019, 20:15Ion Țiriac a avut mai multe replici savuroase în timpul discursului de pe Arena Națională, la ceremonia dedicată Simonei Halep. Una din ele a vizat-o pe Dinamo. Miliardarul român a ironizat echipa din Ștefan cel Mare.
![simona halep si ion tiriac](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxdHJhbnNjb2Rlci5yY3Mt/cmRzLnJvJTJGc3RvcmFnZSUyRjIwMTkl/MkYwNyUyRjE3JTJGMTA5NDA2MV8xMDk0/MDYxX3NpbW9uYS1oYWxlcC1zaS1pb24t/dGlyaWFjLmpwZyZ3PTEwNjAmaD02MzYm/aGFzaD0yNGQyN2E4MTY4NDgzMmEwMTA2ZDBiYjA2OGQwN2I0MQ==.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
"Într-un joc de tenis, cum se spune pe englezeşte, într-un game, 30-0 sau 0-30 este cel mai important scor. Ca 2-0 la fotbal. Bine, încă n-a fost 30-0 la fotbal, dar aşa cum se duce Dinamo, poate iese. Îmi poare rău, e echipa mea. Să ne întoarcem la tenis", a spus Țiriac.
În acel moment, toți fanii prezenți pe stadion au început să râdă, inclusiv Simona Halep fiind amuzată de spusele lui Ion Țiriac.
Dinamo, 0-5 cu Viitorul, înfrângere șoc în prima etapă
Dinamo a suferit, în prima etapă din sezonul 2019-2020, una dintre cele mai usturătoare înfrângeri din istoria de 71 de ani. De cinci ani, "câinii" nu mai fuseseră învinşi în Liga 1 la un scor similar.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Nemaisuportând umilinţa, fanii lui Dinamo au intrat pe teren, meciul fiind întrerupt. La reluare, defenisva formaţiei bucureştene a fost şi mai visătoare, în două minute Iancu şi Eric ducând scorul la 5-0.
Un scor sinonim cu o înfrângere istorică pentru Dinamo, care nu se mai întâlnise cu un asemenea eşec de aproape 5 ani.
Astra - Dinamo 6-1, în 6 decembrie 2014
Cu Dănciulescu pe banca tehnică, alb-roşiii fuseseră conduşi cu 4-0 la pauză, după golurile lui Budescu, Seto, DE Amorim şi Oroş. În repriza secundă, au mai punctat, pentru un scor de tenis, Alibec şi Ben Youssef. Golul de onoare al "câinilor" a purtat semnătura lui Bilinski.
Atunci, Dinamo a terminat sezonul pe locul 7, la 23 de puncte de campioana FCSB.
Etichete: ion tiriac , simona halep , ion tiriac dinamo
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...