Ionuț Amzăr a răbufnit, după ce Dinamo a fost egalată în minutul 90+13: ”Să ne lase să ne arbitrăm singuri”
articol scris de Digi Sport01.04.2024, 23:16
Duelul dintre Dinamo și Petrolul s-a terminat la egalitate, scor 1-1, în etapa a doua a play-out-ului SuperLigii.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYwMSUyRjE5NDI3NDNfMTk0Mjc0M19p/b251dC1hbXphci1kaW5hbW8uanBnJnc9/MTA2MCZoPTYzNiZoYXNoPTgzMDE1OTQ0MjMxNDc2Yzg5Y2EzMTBiNDg3NDVjMmFi.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Ionuț Amzăr, reacție dură la adresa arbitrajului, după 1-1 cu Petrolul: ”Să ne lase să ne arbitrăm singuri”
Ionuț Amzăr (20 de ani), implicat în faza din care cei de la Petrolul au obținut penalty-ul din care au egalat în minutul 90+13, a pus ”tunurile” pe arbitraj la finalul meciului de pe ”Arcul de Triumf”. Acesta este de părere că centralul Horațiu Feșnic a greșit în momentul în care a acordat lovitura de la 11 metri la duelul său cu Alexandru Musi.
”Nu a fost penalty niciodată. Am făcut un meci bun, de la un capăt la altul, mai puțin finalul.
În această seară vreau să vorbesc de arbitraj, care a fost penibil. A stat 10 minute. Să ne lase pe noi, să nu mai vină la meci, să ne arbitrăm singuri, că e mai bine.
A venit mingea din centrare, controla Musi mingea, aveam mâinile puse pe el, el a vrut să tragă la poartă, dar eu am tras mâinile de pe el. De asta zic, să ne lase să ne arbitrăm singuri.
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
A fost un meci mai greu că nu am avut fanii cu noi. Mai sunt meciuri. Suntem aproape în clasament unii de alții. Luăm meci cu meci. Așteptăm să treacă suspendarea”, a spus Ionuț Amzăr, la finalul meciului cu Petrolul.
Clasamentul din play-out
![clasament play out bun](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDI0JTJGMDQl/MkYwMSUyRjE5NDI3MzZfMTk0MjczNl9j/bGFzYW1lbnQtcGxheS1vdXQtYnVuLmpw/ZyZ3PTU5MCZoYXNoPWRmZTE4MDUyNTJkYmZhZGJlMzYzOWM1YzJjZjA1YmU5.thumb.jpg)
VIDEO Rezumat Dinamo - Petrolul 1-1
Etichete: dinamo petrolul , alexandru musi , ionuț amzar , rezumat dinamo petrolul , clasament play-out superliga
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...