Ionuț Chirilă a venit, din nou, la meciul lui Dinamo. Antrenorul ”vânează” locul lui Ovidiu Burcă
articol scris de Digi Sport27.10.2023, 21:19
Dinamo o întâlnește pe Poli Iași, pe teren propriu, în etapa cu numărul 14 din SuperLigă.
![chirila](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwJTNBJTJGJTJG/c3RvcmFnZTAxZGlnaXMucmNzLXJkcy5y/byUyRnN0b3JhZ2UlMkYyMDIxJTJGMTEl/MkYyMSUyRjE0MTc5OThfMTQxNzk5OF9j/aGlyaWxhLTEuanBnJnc9MTA2MCZoPTYz/NiZoYXNoPTMxODZmOGQyODExMTBjYTExOTQ2Njg1ZmRhYzgwYWU3.thumb.jpg)
SuperLiga: Poli Iași - Gloria Buzău, sâmbătă, 19:00, DGS 1
SuperLiga: Sepsi - Dinamo, sâmbătă, 22:00, DGS 1
Elevii lui Ovidiu Burcă au obținut doar două victorii în acest start de sezon și se află pe locul 15 în campionat, poziție care o retrogradează direct în eșalonul secund.
Ionuț Chirilă, antrenorul care ”vânează” locul lui Ovidiu Burcă, a venit pe Arena Națională
Clubul din Ștefan cel Mare nu a mai câștigat din august, iar în etapa precedentă a pierdut în fața celor de la Hermannstadt, scor, 4-0. Ionuț Chirilă s-a aflat în tribună la acest meci. Antrenorul a declarat de mai multe ori că își dorește să o antreneze pe Dinamo.
- Citește și: Ionuț Chirilă, anunț cât se poate de clar: ”Ce mai trebuie să fac ca să primesc Dinamo?”
Tehnicianul a venit și la partida de pe Arena Națională, de vineri seară, potrivit Sport.ro. Chirilă le-a pregătit de-a lungul timpului pe Electromagnetica, CSM Focșani, Jiul Petroșani, UTA Arad, Concordia Chiajna, Poli Iași, ASA Târgu Mureș și Academica Clinceni.
Ionuț Chirilă nu știe ce să mai facă pentru a ajunge la Dinamp
”Eu trebuia să fiu antrenor de 20 de ani la Dinamo. Faptul că nu mi s-a dat Dinamo a fost o crimă. Ce mai trebuia să facă Ionuț Chirilă ca să i se dea Dinamo, după ce a făcut o generație fabuloasă despre care tot fotbalul românesc a spus că este Barcelona României și a câștigat patru titluri consecutive de campioni naționali?
![](https://s.iw.ro/gateway/g/ZmlsZVNvdXJjZT1odHRwcyUzQSUyRiUy/RnN0b3JhZ2UwMWRpZ2lzLnJjcy1yZHMu/cm8lMkZzdG9yYWdlJTJGMjAyNCUyRjAy/JTJGMTklMkYxOTA2ODgyXzE5MDY4ODJf/ZGlnaXNwb3J0LXdoYXRzYXBwLmpwZyZo/YXNoPTlmMDRmYWU3ZWMyYWQxMjEyMDczYWNmMWNkYTQ4ZDk5.jpg)
Ce mai trebuia să demonstrez? De ce am parcurs toate aceste lucruri? Pentru că vorbim de Dinamo. Este un club care a trebuit să construiască și nu să cumpere și să transforme jucătorii tineri din perspectivă în certitudini.”, a declarat Ionuț Chirilă pentru iamsport.ro.
Etichete: dinamo , ionut chirila , poli iasi , ovidiu burca
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
![Fiica transgender a lui Elon Musk face dezvăluiri despre copilăria ei și spune că amintirile miliardarului sunt „complet false”](https://s.iw.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.thumb.jpg)
Vivian Jenna Wilson, fiica transgender înstrăinată a lui Elon Musk, a respins vehement, public prin...