concordia dinamo

Video Chiajna - Dinamo 3-4. "Câinii" sunt pe loc de play-off după un meci nebun. 7 goluri în repriza a doua

"La asta visez de când mi-am prelungit contractul! E un moment unic". Cristea duce Iaşiul pe loc de play-off

botosani playoff

Video Botoșănenii se contrazic. Prind sau nu play-off-ul? "Eu zic că am pierdut-o". Au 4 înfrângeri în ultimele 5 etape

andrei cristea

12.02.2018, 20:15
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Formula 1: Marele Premiu de la Monte Carlo se va desfăşura duminică, de la ora 16:00, în direct pe Digi Sport 1

CSM Poli Iaşi a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 1-0 (0-0), luni seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii I de fotbal.

Unicul gol a fost marcat de Andrei Cristea (53). La final, eroul partidei a vorbit despre importanţa succesului obţinut în faţa unei echipe care era, până înainte de această rundă, pe un loc de play-off.

"La asta visez de când mi-am prelungit contractul aici. E un moment unic, totul depinde doar de noi pentru calificarea în play-off. Mai avem două finale, avem prima şansă. Mă bucur pentru aceşti suporteri minunaţi", a spus Andrei Cristea, la finalul partidei.

Moldovenii depind doar de ei în lupta pentru play-off, în condiţiile în care în ultima rundă a sezonului regulat vor da piept cu Viitorul, o contracandidată. Până la ora meciului cu echipa lui Hagi, formaţia lui Stoican trebuie să treacă de ACS Poli Timişoara, în deplasare.

"Nici nu mă mai gândesc la altceva, doar la faptul că meciul care vine e cel mai important. Trebuie să tratăm meciurile individual şi să sperăm că ajungem acolo unde ne-am propus", a mai spus fostul atacant de la Steaua şi Dinamo.

Poli Iaşi e acum pe locul 6 în clasament, la egalitate cu Botoşaniul. În cazul în care cele două formaţii vor termina la egalitate de puncte, ieşenii vor fi favorizaţi, graţie meciurilor directe. În tur a fost 3-3.

Gigi Becali

Moldovenii aşteaptă banii de la Becali pe transferul lui Qaka: "Sunt unii jucători care nu au plecat în vacanţe"

Gigi Becali

Ronaldinho se va căsători cu două femei în luna august

Trei transferuri de top la FC Barcelona: Cum ar putea arata primul "11" al catalanilor in sezonul urmator

Se naşte axa Iaşi-FCSB? "Mi-ar plăcea foarte mult să mai colaborăm"

Qaka

Hagi s-a speriat după faultul sălbatic asupra fiului său. "Regele" explică cele 4 victorii din 4 meciuri cu ieșenii

viitorul

Video Viitorul - CSM Poli Iași 1-0. Hagi a marcat golul de trei puncte. Oaspeții au jucat în 10 din minutul 9

FOTBAL:FC VIITORUL-CSM POLITEHNICA IASI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (11.05.2018)

Cum arata acum vedeta din "Terminator" dupa o viata dominata de dependenta de cocaina