mario camora și muhar
Video După chinul cu ”gladiatorii” de la Sepsi, Mario Camora a făcut anunțul despre Dan Petrescu
FOTBAL:CFR CLUJ-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (15.04.2023)
Video CFR Cluj - Sepsi 2-1. Karlo Muhar i-a salvat pe ardeleni în 90+6
După ce a câștigat titlul cu FCSB, Siyabonga Ngezana a spus lucrurilor pe nume: ”A fost primul șoc”

• Premier League: Chelsea - Tottenham, joi, 21:30, DGS 1

Poli Iași s-a revanșat pentru umilința din Cupa României și a bătut-o pe Sepsi pe teren propriu, scor 3-1.

Moldovenii au marcat în prima repriză prin Luckassen, care a profitat de o gafă uriașă a portarului Niczuly. Cele două echipe au intrat la egalitate la pauză, după reușita lui Istvan Fulop.

După pauză, ieșenii au revenit în avantaj prin autogolul lui Tincu, iar Horșia a stabilit scorul final cu reușita sa din minutul 66. 3-1 pentru Poli Iași, iar echipa lui Mircea Rednic părăsește, pentru moment, zona retrogradabilă și ajunge pe locul 11, peste Hermannstadt. Pentru Poli Iași urmează o deplasare pe terenul lui Dinamo, iar Sepsi o va întâlni ”acasă” pe Chindia.

Cele două echipe se reîntâlnesc la mai puțin de două săptămâni de la ultimul duel direct, din semifinalele Cupei României. Covăsnenii s-au impus în primul meci cu 5-1, și sunt aproape calificați înainte de returul care va avea loc joi, ÎN DIRECT la Digi Sport.

În campionat, echipa lui Leo Grozavu este obligată să câștige pentru a nu intra în ”hora” retrogradării. Cu 24 de puncte, Sepsi este pe locul zece, la șase puncte distanță de locul de baraj, ocupat chiar de ieșeni.

Trupa lui Mircea Rednic vine după înfrângerea de pe teren propriu în fața celor de la Hermannstadt, scor 2-3.

Mircea Rednic, după 2-3 cu Hermannstadt: ”Poate că i-am deranjat pe mulți”

”E greu să joci așa, am avut și la Voluntari, ce penalty le-a dat lor acolo... Dă-ne, mă, și nouă! Chiar nu-l recunosc pe băiatul ăsta.. Și programarea a fost așa cum a fost, Hermannstadt a avut o zi în plus, acum duminică jucăm de la ora 13:00.

Poate că i-am deranjat pe mulți, dar nu merităm așa ceva, arbitrii sunt puși acolo să-și facă meseria, nu să influențeze jocul. Când sunt situații clare de penalty și arbitrul nu-l dă, este greu, e mare presiune pe jucători, dar nu avem ce face, trebuie să recuperăm aceste puncte pierdute”, a declarat Mircea Rednic, la finalul meciului cu Hermannstadt.